Ja tietenkin jysäyttäjät...?
Sitä voi kokeilla kaikenlaista, jos kuuluu perheyhtiöön, jonka liikevaihto on yli 300 miljoonaa (2019) ja työllistää yli 1000 henkilöö?
Jos ei ota uuden kokeilu tuulta siipiensä alle, niin voihan sitä kokeilla jotain muuta?
Ei mene asunnot alta, eikä hermo praGaa?? Muutaman sadantonnin velkojen takia. Maksetaan pois ja koitetaan jotain muuta? Joskus se onnistuu, kun saa vaan mahdollisuuksia yrittää " täysillä?" tai sitten vähemmän " täysillä"
https://yle.fi/uutiset/3-11723015
Kovia työmiehiä patilan suomalaisyrittäjät ja bistroketjujen ympäripyöräyttäjät
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Pointtini ei nyt suuresta luulosta huolimatta ole kateus menestyviä yrittäjiä kohtaan,
petyin vain otsikkoon. Luulin saavani lukea jostain Petestä, joka oli ostanut pizzauunin osamaksulla netistä ja alkanut touhuamaan menestykkäästi.
Tämä jutun kaveri voisi vaikka alkaa myymään erivärisiä A4 paperiarkkeja tapahtumissa lapsille 2e/kpl, joista lapset sitten itse voisivat muokata " suihkarin"
Se on sellasta, kun ei tarvi välittää onnistuuko vai ei. Pääasia että yrittää ja saa itseänsä vähän julkisuuteen esille?- Anonyymi
" laskut alkoivat kerääntyä?"
Näkyy olevan mies, jonka taloudenhoidossa olisi, ehkä jotain parantamisen varaa?? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
" laskut alkoivat kerääntyä?"
Näkyy olevan mies, jonka taloudenhoidossa olisi, ehkä jotain parantamisen varaa??Tiedoksi vaan muillekkin, että jos laskuja alkaa kertyyn, niin ostakaa pari pizzauunia makuuhuoneeseen?
Kuljetusalasta kiinnostuneiden kannattaa perustaa osakeyhtiö ja mennä hakeen vehosta 4 uutta täysperävaunu rekkaa, osamaksusopimuksella. Suomessahan on kaikilla samat mahdollisuudet yrittäjyyteen?
- Anonyymi
No kyllä. Siinä oikein sarjassa tarinaa osoituksena mitä tarkoittaa suomalainen kateus. Että voi hyvänen aika sentään ja missäs muualla julkaisu, kuin Pattayan matkailupalstalla.
- Anonyymi
Melkoinen buff juttu.
- Anonyymi
Numerosenseillä oli unelma tulla neroksi keksijäksi ja menestyväksi yrittäjäksi, joka sitten olisi hekotellut tyytyväisenä kännissä sikari hampaissa maidin kaataessa kuparipannusta kahvia konjakin sekaan jahdin kannella ja johtaja olisi jaellut lahjoja lojaaleille työntekijöille.
Unelma päättyi Hiekkaharjuun valtion vuokrayksiöön jonka vuokran maksaa kansaneläkelaitos. Kuksassa ei ole konjakkia ja sikarin asiaa ajaa sätkäntumpit joita sankari poimii vanhasta kurkkupurkista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913497Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123030Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä612478Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92115Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411910Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61848Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391682- 901561
- 721113
- 741100