Ja tietenkin jysäyttäjät...?
Sitä voi kokeilla kaikenlaista, jos kuuluu perheyhtiöön, jonka liikevaihto on yli 300 miljoonaa (2019) ja työllistää yli 1000 henkilöö?
Jos ei ota uuden kokeilu tuulta siipiensä alle, niin voihan sitä kokeilla jotain muuta?
Ei mene asunnot alta, eikä hermo praGaa?? Muutaman sadantonnin velkojen takia. Maksetaan pois ja koitetaan jotain muuta? Joskus se onnistuu, kun saa vaan mahdollisuuksia yrittää " täysillä?" tai sitten vähemmän " täysillä"
https://yle.fi/uutiset/3-11723015
Kovia työmiehiä patilan suomalaisyrittäjät ja bistroketjujen ympäripyöräyttäjät
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Pointtini ei nyt suuresta luulosta huolimatta ole kateus menestyviä yrittäjiä kohtaan,
petyin vain otsikkoon. Luulin saavani lukea jostain Petestä, joka oli ostanut pizzauunin osamaksulla netistä ja alkanut touhuamaan menestykkäästi.
Tämä jutun kaveri voisi vaikka alkaa myymään erivärisiä A4 paperiarkkeja tapahtumissa lapsille 2e/kpl, joista lapset sitten itse voisivat muokata " suihkarin"
Se on sellasta, kun ei tarvi välittää onnistuuko vai ei. Pääasia että yrittää ja saa itseänsä vähän julkisuuteen esille?- Anonyymi
" laskut alkoivat kerääntyä?"
Näkyy olevan mies, jonka taloudenhoidossa olisi, ehkä jotain parantamisen varaa?? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
" laskut alkoivat kerääntyä?"
Näkyy olevan mies, jonka taloudenhoidossa olisi, ehkä jotain parantamisen varaa??Tiedoksi vaan muillekkin, että jos laskuja alkaa kertyyn, niin ostakaa pari pizzauunia makuuhuoneeseen?
Kuljetusalasta kiinnostuneiden kannattaa perustaa osakeyhtiö ja mennä hakeen vehosta 4 uutta täysperävaunu rekkaa, osamaksusopimuksella. Suomessahan on kaikilla samat mahdollisuudet yrittäjyyteen?
- Anonyymi
No kyllä. Siinä oikein sarjassa tarinaa osoituksena mitä tarkoittaa suomalainen kateus. Että voi hyvänen aika sentään ja missäs muualla julkaisu, kuin Pattayan matkailupalstalla.
- Anonyymi
Melkoinen buff juttu.
- Anonyymi
Numerosenseillä oli unelma tulla neroksi keksijäksi ja menestyväksi yrittäjäksi, joka sitten olisi hekotellut tyytyväisenä kännissä sikari hampaissa maidin kaataessa kuparipannusta kahvia konjakin sekaan jahdin kannella ja johtaja olisi jaellut lahjoja lojaaleille työntekijöille.
Unelma päättyi Hiekkaharjuun valtion vuokrayksiöön jonka vuokran maksaa kansaneläkelaitos. Kuksassa ei ole konjakkia ja sikarin asiaa ajaa sätkäntumpit joita sankari poimii vanhasta kurkkupurkista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815500Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151502- 106951
- 78841
- 50822
- 41813
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss44812Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56807- 56794
- 39779