Ja tietenkin jysäyttäjät...?
Sitä voi kokeilla kaikenlaista, jos kuuluu perheyhtiöön, jonka liikevaihto on yli 300 miljoonaa (2019) ja työllistää yli 1000 henkilöö?
Jos ei ota uuden kokeilu tuulta siipiensä alle, niin voihan sitä kokeilla jotain muuta?
Ei mene asunnot alta, eikä hermo praGaa?? Muutaman sadantonnin velkojen takia. Maksetaan pois ja koitetaan jotain muuta? Joskus se onnistuu, kun saa vaan mahdollisuuksia yrittää " täysillä?" tai sitten vähemmän " täysillä"
https://yle.fi/uutiset/3-11723015
Kovia työmiehiä patilan suomalaisyrittäjät ja bistroketjujen ympäripyöräyttäjät
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Pointtini ei nyt suuresta luulosta huolimatta ole kateus menestyviä yrittäjiä kohtaan,
petyin vain otsikkoon. Luulin saavani lukea jostain Petestä, joka oli ostanut pizzauunin osamaksulla netistä ja alkanut touhuamaan menestykkäästi.
Tämä jutun kaveri voisi vaikka alkaa myymään erivärisiä A4 paperiarkkeja tapahtumissa lapsille 2e/kpl, joista lapset sitten itse voisivat muokata " suihkarin"
Se on sellasta, kun ei tarvi välittää onnistuuko vai ei. Pääasia että yrittää ja saa itseänsä vähän julkisuuteen esille?- Anonyymi
" laskut alkoivat kerääntyä?"
Näkyy olevan mies, jonka taloudenhoidossa olisi, ehkä jotain parantamisen varaa?? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
" laskut alkoivat kerääntyä?"
Näkyy olevan mies, jonka taloudenhoidossa olisi, ehkä jotain parantamisen varaa??Tiedoksi vaan muillekkin, että jos laskuja alkaa kertyyn, niin ostakaa pari pizzauunia makuuhuoneeseen?
Kuljetusalasta kiinnostuneiden kannattaa perustaa osakeyhtiö ja mennä hakeen vehosta 4 uutta täysperävaunu rekkaa, osamaksusopimuksella. Suomessahan on kaikilla samat mahdollisuudet yrittäjyyteen?
- Anonyymi
No kyllä. Siinä oikein sarjassa tarinaa osoituksena mitä tarkoittaa suomalainen kateus. Että voi hyvänen aika sentään ja missäs muualla julkaisu, kuin Pattayan matkailupalstalla.
- Anonyymi
Melkoinen buff juttu.
- Anonyymi
Numerosenseillä oli unelma tulla neroksi keksijäksi ja menestyväksi yrittäjäksi, joka sitten olisi hekotellut tyytyväisenä kännissä sikari hampaissa maidin kaataessa kuparipannusta kahvia konjakin sekaan jahdin kannella ja johtaja olisi jaellut lahjoja lojaaleille työntekijöille.
Unelma päättyi Hiekkaharjuun valtion vuokrayksiöön jonka vuokran maksaa kansaneläkelaitos. Kuksassa ei ole konjakkia ja sikarin asiaa ajaa sätkäntumpit joita sankari poimii vanhasta kurkkupurkista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.15810065Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735504Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras273939- 502725
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan752440- 812239
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1452046Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2351858Roger Karimus
– Sain muun muassa vuonna 2008 kolmen vuoden vankeustuomion törkeästä pahoinpitelystä. Autoin naispuolista tuttuani, kun21621Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1411525