Kerron salaisuuden: Kovasti pitää kylmiö ääntä taajuudella, joka haittaa jo elämää. Jos valitset, niin mieti kahdesti: Onko keittiö hyvin äänieristetty.
Festivo kylmiöpakastin
7
542
Vastaukset
- Anonyymi
Jokin osa (usein jäähdytyskoneiston putkituksia) resonoi. Korjattavissa helposti kunhan sen vain keksii mikä se on.
ex-kylmäkonekorjaaja - Anonyymi
Kai olet jo tarkastanut asian myyjältä tai valmistajalta ennenkuin tulet tänne salailemaan?
- Anonyymi
Oma kylmäkone, joka oli merkiltään samsung alkoi pitämään ylimääräistä pärinää korjauksen jälkeen. Kyseessä oli irrallinen sähköjohto joka rummutti irtonaisena kompuran pyöriessä.
Osan voi siis myös korjata ;) - Anonyymi
Noissahan kompura ei itseasiassa pyöri...
- Anonyymi
Kerta aloitus oli salainen niin lienee myös hyvin tärkeä....siis palstanaktivointia
- Anonyymi
Mulla myös tosi paha ääniongelma Festivon pakastimessa. 3 vuotta vanha. Korjattiin jo kertalleen viime syksynä (muu vika) ja sen jälkeen alkanut tuo ääniongelma. Huoltoliike käynyt ja veloitti 150€ siitä että kertoi että normaali ääni mutta olen kyllä toista mieltä normaalisuudesta kun ihan oikeasti häiritsee elämää jo. Onko ainoa ratkaisu vetää töpseli irti seinästä päiväsaikaan?
- Anonyymi00007
Jepp, näin on nykyisessä ja edellisessä asunnossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432228Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662103Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931707Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041665Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945
- 27909