Vain kiuru lentää kuutamolle!

Anonyymi

Kuu Kiurulle kotipaikaksi ilman paluumahdollisuutta! Jos patukalle sattuu syöpätauti iskemään, niin siitä vaan Venukselle hoitoon. Muinaiset demarit eivät olleet ihmisen vihollisia, mikä lienee näihin nykyisiin iskenyt?

8

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos tarkoitat Krista Kiurua, niin hän on hoitanut työnsä hyvin. Olisi torjunut koronaakin tehokkaammin, jos Kepu ei olisi harannut vastaan. Kiuru vie vielä sote-uudistuksenkin läpi, mihin aiemmat hallitukset eivät ole pystyneet.

      Oppositio on vain kateellinen tästä kaikesta. Kokoomusta hiertää se, että Kiuru ei myy Suomen terveydenhoitoa ulkomaisille suuryrityksille.

      • Anonyymi

        Aikanaan opetusministeriön virkamiehet nimesivät Kiurun kaikkien aikojen huonoimmaksi opetusministeriksi.

        Valehteli Eduskunnan sivuilla olevansa ammatiltaan ja koulutukseltaan opettaja ja opinto-ohjaaja, vaikka ei ole kumpikaan.


      • Anonyymi

        Koronaa ei ollut tarpeen maahan päästää lainkaan, suomessa alkoi tarttumaan vasta hiihtolomien jälkeen viime vuonna, aikaa oli rajat laittaa kiinni vaikka kuinka.


    • Anonyymi

      157 kg ja 149 cm.

      • Anonyymi

        Annika Saarikon luvut paljon isommat.


    • Anonyymi

      Laajensit suotta. Kiuru on vain toteuttanut virkahenkilöstön avulla sen mitä muut ovat vuosia valmistelleet. Patukka on aivan statisti mainitsemiesi asioiden suhteen.
      Kyse onkin nyt siitä että Kiuru on tarkoitushakuisesti jallittamassa Keski-Suomen Keskussairaalalta sen ominta osaamista vaativissa syöpäleikkauksissa yo-sairaaloihin.
      Vakavasti sairaita henkilöitä aletaan kuljettamaan leikkaukseen ja takaisin aivan turhaan. Ainoa voittaja siinä on ambulanssiyritykset, ( mikäli eivät demarit vaadi menemään julkisilla).
      Jäävätkö huippukirurgit sitten Jyväskylään tekemään luomenpoistoja? Tuskin.

      • Anonyymi

        Jaa että aletaan ulkonäön perusteella täällä ministeriä arvostelemaan.. Taitaa olla jonniin verran fiksumpi kuin yksikään täällä haukkuva.


      • Anonyymi

        Nehän tappelevat keskenään.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      17
      5766
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      83
      5395
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3414
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      90
      3367
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      120
      1157
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1107
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1032
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      37
      825
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      44
      818
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      23
      769
    Aihe