Moi,
Onko kenelläkään kokemuksia gay saunasta helsingissä? Minkä laista ja ikästä porukkaa käy ja millainen paikka?
Gay sauna vogue helsinki
24
19231
Vastaukset
- Anonyymi
Moi vaan! Sen verran monta ketjua jo aiheesta, että ei varmaan kukaan jaksa kirjoittaa uudestaan kokemuksistaan. En yleensä huomauttele kirjoitusvirheistä, mutta nyt motivoiduin moiseen. Minkälaista kirjoitetaan yhteen. Jos epäilyttää kirjoitetaan jotkin sanat yhteen eikä jaksa googlata oikeaa kirjoitusasua, niin yksi sääntö, vaikkakaan ei vuoren varma, on miettiä toimisivatko sanat yksinään; esim. 'laista', mikä se sellainen on? Mutta, joo, kertokaahan niistä Vogue-kokemuksistanne! ;D
- Anonyymi
laista
- Anonyymi
Siellä on pelkästään vanhoja ukkoja jotka unelmoi nuorista pojista.
- Anonyymi
Hyi helvetti.
- Anonyymi
Valitettavasti on huomattavan vanhojen paikka.
Joskus äärettömän harvoin on chaser paikalla.
Mutta hänkin joutuu pettymään, koska äijät ei ole napanneet viagraa.
Viimeisen 6 vuoden aikana olen käynyt n 20 kertaa ja ehkä 5 kertaa on ollut hyvä ilta.
Mieluummin lennän Berliiniin iltakoneella.
Olen gayklubissa tai saunassa yön ja tulen aamukoneella takaisin.
Nyt on tietysti korona ja sen jälkeen ei tiedä miten lentoliput on nousseet.
Toivottavasti ei pahasti.
Saman voi tehdä Tukholmaan Turun päivälaivoilla.
US Video 24/7 ja Manhattan ovat auki pitkään
Manhattan pe ja la 06.
Tarkasta kuitenkin voimassa olevat aukiolot.- Anonyymi
Eihän Berliinissä ole enää kuin yksi homosauna. Muut lopettaneet.
- Anonyymi
Juuri tällaisia irstailijoita löytyy joka saunasta:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/79f57496-8f07-4889-b614-d2e085e8874a
Miksette vaan voi pysyä Voguessa? - Anonyymi
Siellä käy kaikenikäisiä bottomeja. Hyvällä tuurilla joku toinen bottom antaa imeä. Toppeja ei ole.
- Anonyymi
Olosuhteet huomioiden paikka ei ole hullumpi. Hyvät saunat, baari ja katettu terassi jossa voi myös tupakoida.
Paikka missä voit olla vapaasti sitä mitä olet.
Riippumatta siitä haetko seksii vai et paikassa kannattaa pistäytyä, saunoa, rentoutua ja katsella ympärilleen. Hiljaisempikin ilta voittaa tavallisen heteropubin mennen tullen.- Anonyymi
Eihän tuonne mennä kuin panemaan
- Anonyymi
Onko Voguessa pakko harrastaa seksiä? Saako siellä vain saunoa?
- Anonyymi
Vogue paras koko Suomen gaymestoista.
Muualta on paljon paljon vaikeempaa löytää kelvollista seuraa, seksiseuraa unohtamatta.
Pitkiä hyvännäköisiä top miehiä ulkomailta saattaa löytyä.
Se pelasti seksielämäni Suomessa. - Anonyymi
Voguessa ovat useat julkimotkin saaneet koronatartunnan.
- Anonyymi
onko mitään edes flirttiä jätkänsaaren uudessa saunassa?
- Anonyymi
Missäpäin Suomea on jätkänsaari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missäpäin Suomea on jätkänsaari.
Se sijaitsee Ämmänsaaren naapurissa.
- Anonyymi
Täällä moni kirjoittaa sellaista kun eivät ole uskaltaneet tai ukm käydä siellä
siellä on nuoria vanhoja top btm ja vapaasti sit oman mielen mukaan voi seksiä
harrastaa siitä hyvä kun kaikki siellä ovat homoja eli odotellaan kunhan taas
päästään sinne rentoutuu jne t, btm 60v- Anonyymi
Todella kaiken ikäistä sekä kokoista ja kaikille löytyy toiveiden mukaan seuraa ja ihanaa sexii,vaik ihan kaappihomoillekin ,ukkomiehille ja muille.
- Anonyymi
Itse pidän Vogue saunasta siinä että siellä saa olla omissa oloissaan jos haluaa. Sauna aukeaa ilmeisesti taas huomenna ( 20.4) mikä on hyvä juttu.
- Anonyymi
Hei oisko tietoo että Vogue ois auki ? se ois todella ihanaa t. 60v btm
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922185Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669377Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.247383Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795846Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot304878HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.864510Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894281"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770