Gmail ei toimi tietokoneessa mutta kännykässä toimii. Tietokoneessa herjaa, että käyttäjänimi tai salasana on väärä. Mutta tismallee samalla käyttäjätunnuksella ja salasanalla pääsen kännykällä sähköpostiini. Ja Fonectassa juttu on toistepäin palvelut toimii vain tietokoneella mutta samalla käyttäjätunnuksella ja salasanalla ei toimi kännykässä. Eli mistä tällainen ristiriitaisuus johtuu?? Mitä voin tehdä???
Vastaukset 10
- Anonyymi
Onko sulla tallennettuna se salasana? Jos et ole päivittänyt sitä salasanaa siihen tallennettu juttuun asti, niin muistaa autom. Vanhan salasanan ja täten ei päästä kirjautumaan sisään. Kokeile palauttaa salasana unohtunut salasana kohdassa. Päivitä myös sovellukset ajantasalle. Poista evästeet ja historia tiedot. Muuta ei tuu mielee mikä vois auttaa
- Anonyymi
Joskus CapsLock on päällä.
- Anonyymi
Sinä pystyt kyllä päättelemään arvaamaan, mikä voi olla väärin. Jonkun erikoismerkin tai ääkkösen koodi voi vaihdella eri käyttöjärjelmissä näppäimistön asetuksista riippuen. Se mitä sinä näet putkella, ei kerro välttämättä mitään.
Kirjoita käyttäjätunnus ja salasana jonnekin näkyviin ja kopsaa sieltä copy-pastella - Anonyymi
Tietokoneella moni naputtelee salasanan numerot numeronäppäimistöllä ja jos numlock ei ole päällä, salasanaan meneekin numeroiden tilalle pageup, nuoli tms merkkejä.
Älä koskaan naputtele numeroita numeronäppäimistöllä, jos et näe niitä näytöllä! - Anonyymi
Fonectan salasanassa voi olla sama vika toisinpäin eli salasanaa määritettäessä on käytetty numeronäppäimistöä ja sinne ei sitten mennytkään numeroita vaan jotain aivan muuta.
- Anonyymi
Väärät tunnukset. Ei se huvikseen ilmoita jos eivät olisi väärin..
- Anonyymi
Olen aloittaja ja huomasin että tietokoneella explorel selaimella pääsen sähköpostiini ja vastaavasti kännykällä fonectalle cromella... Miten tää nyt näin meni????
Käyttäjänimissä ja salasanoissa ei ole mitään vikaa- Anonyymi
Kyllä niissä on vikaa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä niissä on vikaa..
kun ei vaan ole. samoilla salasanoilla ja käyttiksillä yritän!!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kun ei vaan ole. samoilla salasanoilla ja käyttiksillä yritän!!!!
Gmail itsessään toimii eli heidän suunnallaan ei ole ongelmia sensuhteen. Virheilmoitus on hyvin selkeä eli jotain on käyttäjänimessä ja salasanassa pielessä. Gmail ei koskaan näistä ilmoita jos tunnukset ovat oikein laitettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri391178- 83889
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi44717Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40710Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus214586- 48523
- 43499
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,176488jumala ei auta hittojakaan..
kuka tahansa voi kirjottaa lapulle mitä vaan ja väittää että jumala olisi sen kirjoittanut... onko yksikään raamatun kir204473Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l103464