Gmail ei toimi tietokoneessa mutta kännykässä toimii. Tietokoneessa herjaa, että käyttäjänimi tai salasana on väärä. Mutta tismallee samalla käyttäjätunnuksella ja salasanalla pääsen kännykällä sähköpostiini. Ja Fonectassa juttu on toistepäin palvelut toimii vain tietokoneella mutta samalla käyttäjätunnuksella ja salasanalla ei toimi kännykässä. Eli mistä tällainen ristiriitaisuus johtuu?? Mitä voin tehdä???
Vastaukset 10
- Anonyymi
Onko sulla tallennettuna se salasana? Jos et ole päivittänyt sitä salasanaa siihen tallennettu juttuun asti, niin muistaa autom. Vanhan salasanan ja täten ei päästä kirjautumaan sisään. Kokeile palauttaa salasana unohtunut salasana kohdassa. Päivitä myös sovellukset ajantasalle. Poista evästeet ja historia tiedot. Muuta ei tuu mielee mikä vois auttaa
- Anonyymi
Joskus CapsLock on päällä.
- Anonyymi
Sinä pystyt kyllä päättelemään arvaamaan, mikä voi olla väärin. Jonkun erikoismerkin tai ääkkösen koodi voi vaihdella eri käyttöjärjelmissä näppäimistön asetuksista riippuen. Se mitä sinä näet putkella, ei kerro välttämättä mitään.
Kirjoita käyttäjätunnus ja salasana jonnekin näkyviin ja kopsaa sieltä copy-pastella - Anonyymi
Tietokoneella moni naputtelee salasanan numerot numeronäppäimistöllä ja jos numlock ei ole päällä, salasanaan meneekin numeroiden tilalle pageup, nuoli tms merkkejä.
Älä koskaan naputtele numeroita numeronäppäimistöllä, jos et näe niitä näytöllä! - Anonyymi
Fonectan salasanassa voi olla sama vika toisinpäin eli salasanaa määritettäessä on käytetty numeronäppäimistöä ja sinne ei sitten mennytkään numeroita vaan jotain aivan muuta.
- Anonyymi
Väärät tunnukset. Ei se huvikseen ilmoita jos eivät olisi väärin..
- Anonyymi
Olen aloittaja ja huomasin että tietokoneella explorel selaimella pääsen sähköpostiini ja vastaavasti kännykällä fonectalle cromella... Miten tää nyt näin meni????
Käyttäjänimissä ja salasanoissa ei ole mitään vikaa- Anonyymi
Kyllä niissä on vikaa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä niissä on vikaa..
kun ei vaan ole. samoilla salasanoilla ja käyttiksillä yritän!!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kun ei vaan ole. samoilla salasanoilla ja käyttiksillä yritän!!!!
Gmail itsessään toimii eli heidän suunnallaan ei ole ongelmia sensuhteen. Virheilmoitus on hyvin selkeä eli jotain on käyttäjänimessä ja salasanassa pielessä. Gmail ei koskaan näistä ilmoita jos tunnukset ovat oikein laitettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty521650Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3701387- 681176
Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto381174Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3531103Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine137989Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel37892Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte204808Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i98661- 62658