Gmail ei toimi tietokoneessa mutta kännykässä toimii. Tietokoneessa herjaa, että käyttäjänimi tai salasana on väärä. Mutta tismallee samalla käyttäjätunnuksella ja salasanalla pääsen kännykällä sähköpostiini. Ja Fonectassa juttu on toistepäin palvelut toimii vain tietokoneella mutta samalla käyttäjätunnuksella ja salasanalla ei toimi kännykässä. Eli mistä tällainen ristiriitaisuus johtuu?? Mitä voin tehdä???
Gmail ei toimi
10
330
Vastaukset
- Anonyymi
Onko sulla tallennettuna se salasana? Jos et ole päivittänyt sitä salasanaa siihen tallennettu juttuun asti, niin muistaa autom. Vanhan salasanan ja täten ei päästä kirjautumaan sisään. Kokeile palauttaa salasana unohtunut salasana kohdassa. Päivitä myös sovellukset ajantasalle. Poista evästeet ja historia tiedot. Muuta ei tuu mielee mikä vois auttaa
- Anonyymi
Joskus CapsLock on päällä.
- Anonyymi
Sinä pystyt kyllä päättelemään arvaamaan, mikä voi olla väärin. Jonkun erikoismerkin tai ääkkösen koodi voi vaihdella eri käyttöjärjelmissä näppäimistön asetuksista riippuen. Se mitä sinä näet putkella, ei kerro välttämättä mitään.
Kirjoita käyttäjätunnus ja salasana jonnekin näkyviin ja kopsaa sieltä copy-pastella - Anonyymi
Tietokoneella moni naputtelee salasanan numerot numeronäppäimistöllä ja jos numlock ei ole päällä, salasanaan meneekin numeroiden tilalle pageup, nuoli tms merkkejä.
Älä koskaan naputtele numeroita numeronäppäimistöllä, jos et näe niitä näytöllä! - Anonyymi
Fonectan salasanassa voi olla sama vika toisinpäin eli salasanaa määritettäessä on käytetty numeronäppäimistöä ja sinne ei sitten mennytkään numeroita vaan jotain aivan muuta.
- Anonyymi
Väärät tunnukset. Ei se huvikseen ilmoita jos eivät olisi väärin..
- Anonyymi
Olen aloittaja ja huomasin että tietokoneella explorel selaimella pääsen sähköpostiini ja vastaavasti kännykällä fonectalle cromella... Miten tää nyt näin meni????
Käyttäjänimissä ja salasanoissa ei ole mitään vikaa- Anonyymi
Kyllä niissä on vikaa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä niissä on vikaa..
kun ei vaan ole. samoilla salasanoilla ja käyttiksillä yritän!!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kun ei vaan ole. samoilla salasanoilla ja käyttiksillä yritän!!!!
Gmail itsessään toimii eli heidän suunnallaan ei ole ongelmia sensuhteen. Virheilmoitus on hyvin selkeä eli jotain on käyttäjänimessä ja salasanassa pielessä. Gmail ei koskaan näistä ilmoita jos tunnukset ovat oikein laitettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233051Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122129Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.661978Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001843Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761563Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥391336Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141292Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001265- 1111075
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151066