Voitteko kertoo

Miks Ruotsiin saa viiä 14laatikkoo kaljaa ja Suomeen saa vaan 2laatikkoo?? Ei mitään logiiggaa.. ( näin oli ku olin vikinglinellä 5.4 )
3242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suurempi ongelma taitaa olla noi sivistyssanat. LOGIIGGAA! Älä käytä niitä.

Äänestä

Niillehän risteily on Suomen-risteily. Jos ne saisi ostaa Suomeen mentäessä rajattomasti kaljaa, ei niillä laivoilla voisi enää kukaan matkustaa.
On ne svenskit vaan sen verran kovempia örveltäjiä.

Tää on muuten "faktana" kuultu laivan myymälässä, kun aikoinaan kysyin ihmetellen samaa.

Äänestä
  • Joo no toi on aika hyvä selitys :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaljamies kirjoitti:

Miks Ruotsiin saa viiä 14laatikkoo kaljaa ja Suomeen saa vaan 2laatikkoo?? Ei mitään logiiggaa.. ( näin oli ku olin vikinglinellä 5.4 )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu