Kallis Forssan lehti.

Taas näkyy kallistuneen kympillä, tuntuu olevan jokavuotinen automaatti. Rupeaa olemaan jo kipurajoilla.
20360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Juu ja lehti köyhtyy, muutama paperi lehdessä.

1Äänestä

Luulis että vain eläkeläiset tilailee, tai neljännes eläkeläisistä.

Äänestä

taas köyhät perseaukiset kitisee täälä forsassa ei muita olekaan kun junteja rumia köyhiä.

Äänestä
  • Täysin samaa mieltä naulankantaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Täysin samaa mieltä naulankantaan.

    Olen kuullut että rikkaat ja vauraat on tarkempia turhista rahanmenoista.
    Useimmilla on varaa ostella kännyköitä yli tarpeen, mutta ei koskaan upouutta autoa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen kuullut että rikkaat ja vauraat on tarkempia turhista rahanmenoista.
    Useimmilla on varaa ostella kännyköitä yli tarpeen, mutta ei koskaan upouutta autoa.

    Anttilan ja Loton kolumnit luen huolella.

    Äänestä

  • En ole köyhä. Ostan 500 euron matkapuhelimen joka toinen vuosi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En ole köyhä. Ostan 500 euron matkapuhelimen joka toinen vuosi.

    vain 500 minä ostan 1000 mutta olenkin kaunis ja erittäin varakas toista kun te perseaukiset sossu pummit työttömät ressukat HAH haa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    vain 500 minä ostan 1000 mutta olenkin kaunis ja erittäin varakas toista kun te perseaukiset sossu pummit työttömät ressukat HAH haa.

    oletko ts, sinä 1000 luurien ostaja.

    Äänestä

Suheettoman kallis lehti. Sisältö suurelta osin jaettua materiaalia. Suhteellisen vähän paikallisia juttuja.

3Äänestä

Eikö paikallisia juttuja saisi enemmän vaikka tikusta asiaa vääntämällä?.

Äänestä

"Konosen koninat" saisi loppua kokonaan. Vie turhaan palstatilaa.

Äänestä
  • Konosella hyvät jutut. Osuu arkaan paikkaan. Turhia kolumnisteja nää ex- ja nykyiset kansanedustajat. Jutut pelkkää esillä oloa.Ei mitään annettavaa

    1Äänestä

Minä saan FL naapurilta jo klo 6, kun lehti tulee hänelle noin klo 4-5, joten hänkään ei ilmeisesti lue kuin ne Lyhyet, kuten minäkin ja siinäpä ne uutiset onkin, koska luen nettilehdet ennen sitä

Toki Konosen, Erkki Virtasen ja Turkka Malin kirjoitukset luen, jotka jo kertovatkin uutiset, kuten huumori pläjäykset.

Telkkari ohjelman esittely on tosi huono, mutta senhän katsonkin netistä. Sarjakuvat ovat ala-arvoisia. Olisipa vaikka Aku-Ankkaa.

2Äänestä
  • Kyllä K Aku-Ankasta käy. :/

    1Äänestä

saa nähdä paljonko hinta nousee uuden omistajan myötä. kyllä se raha kelpaa myös keskisuomalaiselle.

2Äänestä

Olisi kiva jos olisi jonkilainen rajoitetumpi digitilaus myös, jolla saisi lukea vaikka vain tietyn määrän uutisia. Minulla ei kyllä ole 14 euroa kuussa laittaa tilaukseen. Ja jos se YLEn tekstiuutiskielto menee läpi, niin sittenhän sitä jää ihan pimentoon maakunnan asioista.

Jos tuohon tilaukseen saisi edes eläkeläisalennuksen että sen saisi alle kymppiin kuussa laskettua, niin voisin tilaamista harkitakin.

Äänestä

kannatetaan.

Äänestä

Kallis Forssan lehti. Näin on edelleen. Kannatta katkaista joka vuosi , siis vuositilaus ja tilata uudelleen.
Voi vaikka tilatessa paperilehden laittaa aloituksen kauemmaksi eteenpäin digitaalisen saa luettavakseen heti. Ainakin jos on maksnut myös heti.

Äänestä
  • Kyllä kallis on , jos katsoo irtonumeron hintaa (5,90) niin luulisi aprillipilaksi muttei kuitenkaan ole sellainen. Haluaako ne oikeesti saada paperilehden hengiltä tuolla hinnoittelulla? Oikea irtonumerohinta olisi max. 1,50 ei ainakaan enempää. IS:n saa 2,40 ja sisältöä ja luettavaa 10 x enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taas näkyy kallistuneen kympillä, tuntuu olevan jokavuotinen automaatti. Rupeaa olemaan jo kipurajoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu