Aihe

liialliset kuukautiset

Anonyymi

aloitin e pillereiden käytön joulukuun puolivälissä juuri kierron alettua nii kuin piti ja ennen joulua loppuivat ja alkoi uudestaan uutena vuotena eikä ole loppunut. onko tämä normaalia vai johtuuko e pillereista?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Riippuu mitkä pillerit sulla on käytössä.Minipillerit voi aiheuttaa vuotoja milloin tahansa.

    • Anonyymi

      Joku sen reseptin on jossain kirjoittanut. Eli ota yhteyttä hoitopaikkaan, mikä se sitten onkin.

      Yleensä yhdistelmäpillereillä saadaan säännölliset kuukautiset aikaiseksi.

      Pitkäaikainen epäsäännöllinen vuoto pillereiden aikaan ei kuulosta järkevältä. Ehkäisystä huolimatta kannattaisi varmistaa, ettei kyseessä ole raskaus/keskenmeno. Myös infektiot ja papa-kokeessa näkyvät muutokset voivat aiheuttaa vuotohäiriöitä. Luulisi, että sinut on tutkittu ennen pillereiden aloitusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riinan oudot selitykset

      Riina sanoo iltiksen haastattelussa että avioliiton ongelmat johtuvat siitä ettei häntä katsottu tai hänestä kiinnostuttu kun liikkuivat Kallen kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      10434
    2. Elina Lepomäen vetäytyminen kova isku

      "Petteri Orpon joukkueen epäonni jatkuu – Elina Lepomäen vetäytyminen kova isku". https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/0c6c716d-c8eb-4c01-aaf7-3626832
      Maailman menoa
      101
      3826