Riihimäellä vartijatkin varkaita

Anonyymi

2

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin. On ihmisiä jotka oikeasti haluavat tehdä tuota työtä. Kokevat kutsumukseksi lähimmäisen turvallisuudesta ja asiakasyrityksen omasiuuden turvaamisen. Käyvät monet koulut ja tutkinnot, hakee duunia , uusii kortteja ja hakee taas ,vaan ei käy rekryssä flaksi. Sitten on näitä, , divisioonien huippupepalureita, hyviä tyyppejä yms. tituleeroja, jotka ei perkele sitten erota toisen omaisuutta omistaan. Veikkaan että pomoja on vituttanut armottomasti.Jos sanotaan "voi minkä teit" niin varmaan pidetty tyyppi kuitenkin. Muuten olis varmaan pata laulanut, tai ainakin vähäm raivelia venytetty.
      Mitä tulee palkkaan, niin varmasti on isompi kuin työmarkkinatuki,. Silläkin kun kuitenkin ostaa pitsaa vaikka koko perheelle, Saati että jos saa sen 2000 -2500 eur bruttona . Mutta. Elämä on valintoja.

    • Anonyymi

      Muutama vuosi sitten Helsinki-Vantaan lentokentän vartijat olivat mukana touhussa, jossa lentomatkustajien autoihin murtauduttiin, kun autot olivat lentokentän pysäköntipaikoilla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      323
      8479
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      105
      6702
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      178
      3850
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      86
      3679
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      170
      3077
    6. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      43
      2979
    7. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      48
      2972
    8. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      41
      2889
    9. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2496
    10. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2094
    Aihe