Jos saan tehtyä jollain ohjelmalla pelien latauskoodeja, niin saanko laittaa myyntiin?
Näkyvät jotkut kauppaavan niitä huuto.netissäkin alle puolella normaalista hinnasta (eiku heti hintavertailua tehdessäni löysin yhden neljä vuotta vanhan pelin , joka on Steamissä useita euroja halvempi kuin tällä tyypillä).
Onhan se sallittua, onhan? :-)
Voinko alkaa myydä pelien latauskoodeja?
9
89
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä ihmeen latauskoodi?
- Anonyymi
Pelien latauspalveluihin käyviä latauskoodeja, ks. https://fi.wikipedia.org/wiki/Digitaalinen_lataus
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pelien latauspalveluihin käyviä latauskoodeja, ks. https://fi.wikipedia.org/wiki/Digitaalinen_lataus
Ei tuolla puhuta pelien latauskoodeista. Esim Steamista peli ostetaan ja ladataan sen palvelun kautta eikä ole mitään latauskoodeja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tuolla puhuta pelien latauskoodeista. Esim Steamista peli ostetaan ja ladataan sen palvelun kautta eikä ole mitään latauskoodeja.
Entäs tämä?
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5414-tfbn-1352 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entäs tämä?
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5414-tfbn-1352Joo. Kyse on CD-key numerosarjasta jolla voi aktivoida pelin. En tiennyt tuosta.
- Anonyymi
Oletko täysin tyhmä? No et tietenkään saa! Tuo on rikos jonka rikosnimkkeet ovat väärennös, petos ja varkaus, joten älä sitten itke kun poliisi on oven takana!
Ihan sama asia jos minä kysyisin että saanko myydä sinun tietokoneesi? - Anonyymi
Nuo koodit toimitetaan pelin mukana, joko pakkauksessa tai sähköpostissa. Miksi ne sinulta koodeja ostaisi?
- Anonyymi
AP:n tarkoitushan oli 'jollain ohjelmalla tuottaa pelien koodeja ja myydä niitä', eli ihan sama kuin laittaisi seteleitä kopiokoneeseen ja menisi kuappaan.
Poliisi tulee kummassakin tapauksessa... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
AP:n tarkoitushan oli 'jollain ohjelmalla tuottaa pelien koodeja ja myydä niitä', eli ihan sama kuin laittaisi seteleitä kopiokoneeseen ja menisi kuappaan.
Poliisi tulee kummassakin tapauksessa...Ei mitään ongelmaa. Muuta ensin Venäjälle tai Nigeriaan. Tulet kyllä huomaamaan jossakin vaiheessa, ettei toimivien koodien tuottaminen isoissa määrissä onnistukaan.
Montako miljoonaa sinua viisaampaa ammattihuijaria on maailmassa? He osaavat tehdä yhteistyötä toistensa kanssa. Onnistuisiko sinulta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061