motorola ei hälytä tekstiviestejä

Anonyymi

Motorola lopetti tekstiviestien hälytyksen. Mitähän tässä voisi tehdä. Muutaman kerran hälytti, mutta nyt lopetti hälytykset kokonaan.. Puhelin on uusi Motorola moto g 5G plus

17

2872

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lisään vielä, että teksiviestit kyllä toimii, mutta äänimerkkiä ei tule!

    • Anonyymi

      Mediaäänet liian pienellä..

      • Anonyymi

        tarkistin, ei ole liian pienellä


    • Anonyymi

      messenger viestit kyllä pimahtaa, mutta tekstiviestit ei !!!!

    • Anonyymi

      vielä jatkan, että tekstiviestit tulee puhelimen messenger osioon ja äänettöminä. normaalit mese viestit pimahtaa. mitä vois tehä ?

    • Anonyymi

      itse käytän pelkkää viestit, ne asetukset kannattaa varmistaa

      • Anonyymi

        miten ne varmistetaan, muutetaan???


    • Anonyymi

      Whatsapp käyttöön niin halpenee laskutkin.

      • Anonyymi

        Watsapp ei ilmoita saapuneista posti paketeista, eikä uusituista resepteistä eikä pankki asioita voi hoitaa ilman tekstiviestejä !!!


      • Anonyymi

        Jos tekstarit kuuluu liittymäpakettiin niin eipä ne siitä halpene.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos tekstarit kuuluu liittymäpakettiin niin eipä ne siitä halpene.

        Halpenee kun muuttaa liittymää. Paketit tulee sähköpostiit ja reseptit tulee Oma terveyteen.


    • Anonyymi

      Kyllä se sieltä ilmoittelee kun asettelee säädöt kohdilleen. Omassa olen huomannut niiden muuttuvan joskus "itsekseen". Esim nyt en enää löydä kohtaa missä oma numero saadaan näkyviin vastaajan puhelimessa. Eli oma numero on mennyt yllättäen salaiseksi!??

      • Anonyymi

        kun löytäs ne säädöt.
        epätoivosta touhua


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        kun löytäs ne säädöt.
        epätoivosta touhua

        Siellähän ne on..


    • Anonyymi

      Katso siitä SMS appin asetuksista (tai voi olla kapulan asetuksissakin) että soittoääni on se mikä pitää ollakin, eikä jokin numeroarvo.

      • Anonyymi

        No niinpä, kun näitä asetuksia on sekä sovelluksessa että laitteen yleisasetuksissa, niin kaikki kannattaa tsekata läpi. Avainsanat asetusten löytämiseksi ovat... no... ennenkaikkea 'ilmoitukset' > 'oman sovelluksen nimi', mutta sovelluksen omissa asetuksissa ehkä lisäksi myös 'keskustelut', 'viestit'... Ja tarkistaa pitää siis, että kaikissa kohdin on ääni ja värinä päällä.


    • Anonyymi

      Mulla on motorola kanssa, ja siinä kun laittaa päälle sen 'älä häiritse' -asetuksen niin sitten vain herätyskello hälyttää ja muuten puhelin on hiljaa. Asetus voi mennä päälle myös vahingossa.

      Toinen on, että jos siinä on se virransäästö päällä, niin sitten se ei tarkista niitä tekstiviestejä jatkuvalla syötöllä vaan aina 'silloin tällöin', niin sitenkään ei tuota hälytystä tule, mutta kun tarkistaa tekstiviestit niin sitten siellä voikin olla uusia koska se tarkistaa ne vasta tässä vaiheessa, jolloin ei ole tarvetta hälyttää tekstiviestistä erikseen koska käyttäjä näki ne jo muutenkin...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe