Väittäisin että miltei nolla prosenttia. Koronan leviämisen ongelma on turha matkustelu, varsinkin ulkomaille, mutta myös maan sisäinen matkustelu.
Kuinka moni Suomalainen on saanut tartunnan Koronaan kaupassa.
11
187
Vastaukset
- Anonyymi
Yksi ja sama kansanosa on pääsyyllinen Ilmastonmuutokseen ja Koronaan, ulkomailla matkustelevat. He ovat kuitenkin herrojen suojeluksessa. Kuten yleensä siirretään puhe todellisesta ongelmasta jonnekin muualle ja kun riittävästi hoetaan niin valheesta tulee totuus.
- Anonyymi
Ihan vitun naurettavaa tuo herroista iniseminen, isäs ja sukus on varmaan kaikki u pikommareita ja sinä jatkat samaa löpinää vaikket edes ymmärrä mitä puhut. Ninnku kommarit yleensäkin, sloganeita vaan huudellaan, sitten kiltisti kotiin pullaa syömään.
- Anonyymi
Niinkuin tämä viimeisin: 17 tartuntaa viikonlopun aikana. Ja alun toi joku etelä-Suomesta vuoden vaihteessa.
- Anonyymi
Etelän vetelät toi tuonkin koronan sinne hoitokotiin ja loput toi venäläiset. Eikö nekin vois pysyä kotimaassaan. Varmasti tarttuu kaupoissa jos sinne vaan virusta kantava sattuu ja ei turvavälejä,maskisuositusta ja käsihygieniaa noudateta. Ihmisillä on löystynyt tämä koronan suojautuminen turhautumisen vuoksi ja pahimmat ajat ovat edessä vielä kun rokotteitakaan ei saada pian. Järeämmät keinot nyt käyttöön ja joukkueurheiluhallit ja baarit kiinni.
- Anonyymi
Tilannetta voisi verrata siihen että autolla ajelevia rattijuoppoja ei koettaisi ongelmaksi vaan ongelma on ne jalankulkijat ja muut autoilijat jotka ei osaa väistellä rattijuoppoja.
- Anonyymi
No miksi se ei tarttuisi samalla tavalla sieltäkin. Onneksi vastuulliset ihmiset pitävät turvavälit ja maskit ja vastuullinen kauppa vaatii ne henkilökunnaltakin, Fiksut ihmiset suojaavat näin sinuakin, joka et ymmärrä taudin leviämistä ja vaarallisuutta.
- Anonyymi
Juurikin näin.
- Anonyymi
Nimenomaan matkustelu
- Anonyymi
Onko joku ministeri jo kehoittanut kansalaisia välttämään matkustelua.
- Anonyymi
Juurikin.
- Anonyymi
Kajaanissa ei taida olla montaakaan ihmistä joiden nimi on Suomalainen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984842Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701333En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145