Koira ei halua olla ulkona

Anonyymi

Hei! Meillä on sellainen ongelma, että 12-vuotias kultainennoutajamme (uros) ei halua olla ulkona. Se tykkää kyllä käydä lenkillä, mutta jos se on pihalla yksin, se alkaa haukkumaan, kunnes pääsee sisälle. Tiedättekö, mitä pitäisi tehdä?

5

148

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sehän on ihan normaalia, koira on laumaeläin ja haluaa olla siellä missä sen laumakin. Itselläni ollut 30 v koiria, isoja ja pieniä ja yksikään ei ole halunnut olla pihalla itsekseen vaan siellä missä minäkin olen.

    • Anonyymi

      Nyt on Koiran ilma, päästä vain se irralleen laukkomaan !

    • Anonyymi

      Koirat ovat yksilöitä, ei siihen muuta syytä tarvita. Oma noutaja viihtyy oikein hyvin ulkona ja pyrkii sinne.

    • Miksi sen täytyy siellä yksin olla? Minulla on kaikki koirat, isot ja pienet olleet ylipäätään niin minun koiria, että ei niitä huvita yksin pihalla olla. Hetken voi olla ja sitten ovat kuistilla jo ovea hypnotisoimasa auki, jos se on kiinni :D

    • Anonyymi

      Normaali koira, haluaa olla siellä missä muutkin. Täällä kaksi paksuturkkista koiraa joilla vapaus olla sisäöllä tai pihalla, koiranluukku olkkarin seinässä, ja sisällähän nuo makoilevat, mýös hyvällä ilmalla ja silloinkin kun sisällä on niin kuumaa että läähättävät.Ulkona vain poistäöydytään haukkumassa ja sitten takaisin sisölle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1792
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      15
      866
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      636
    6. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      632
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      93
      600
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      528
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      505
    Aihe