Monta lasta pahoinpidellään koulussa päivittäin jopa 10 vuotta

Anonyymi

Paljon lapsia joita pahoinpidellään koulussa ala-asteelta lähtien jota kerrotaan "kiusaamiseksi" on aivan käsittämätöntä juuri KOULULTA ja opettajilta että siihen ei edelleen puututa ollenkaan! Vuonna 2021.

Tuolla tuhotaan sen lapsen elämä lopullisesti ja pysyvät traumat kun kukaan ei puutu. Sellaisella lapsella on 24h jännitys ja pelko päällä, kouluun meno ja siella olo on pahempaa kuin kukaan meistä voi ajatella jos ei ole kohdannut. Se on kidutusta

Jokaisen vanhemman pitää olla selvillä onko oma lapsi kohteena ja mitä tehdään ja tehdä rikosilmoitus välittömästi koulusta ja rehtori on vastaa mitä koulussa tapahtuu.


Rikoksen tekee tekijät, jotka pahoinpitelevät, uhkaavat, toista oppilasta.

Sellaiset pitää poistaa koulusta ja tehdä tehdä heistä lastensuojeluilmoitus

Normaalissa elämässä, työpaikoilla tekijät, työpaikka joutuisi


Tälläisen koulupahoinpitelyn kohteeksi joutunut on pahoinpidelty myös kuoliaaksi
Mistä on ollut uutisissa https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000007741312.html



Aika saada vastuuhenkilöt yhteiskunnassa vastuuseen mitä tapahtuu kenenkäään puuttumatta, tekemättä!

1

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EI PUUTUTA, KOSKA OPETTAJAT OVAT SUURIN JOUKKO, JOTKA HENKISESTI PAHOINPITLEVÄT LAPSIA.

      He naamiovat vaan sen lapsen kärsimyksen laiskuudeksi, ja lapsen omaksi syyksi.
      Tiedän kun olen ollut koulussa avustajana töissä, ja nähnyt miten lapset eivät tee koskaan oikein opettajan mielestä, aina ope on omasta mielestä oikeassa. Ja mitä tahansa lapsi sanoo, se nujerretaan ja lasta haukutaan. Vanhemmille sanotaan, että lapsi ei nyt ihan ymmärrä kaikkea. Vanhempien edessä ope leikkii ihanaa ihmistä, mutta vanhemmat eivät näe sitä miten opet kohtelee lapsia koulussa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      52
      3270
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      67
      2663
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      66
      2467
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1348
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      4
      1143
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      104
      1034
    8. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    9. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      997
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      991
    Aihe