Kyllä elämä on kurjaa, ei ole rahaa, ei asuntoa, ei seksiä, ei ruokaa. Viimeiset eurot meni Sorbukseen, se turruttaa nälän hetkeksi. Ei ole sisua edes tehdä henkilökohtaista ratkaisua. Ulosottomies jahtaa, ihan turhaan. Ainoa lohtu on se että ihmiset heittävät biojätteisiin nykyisin hyvääkin tavaraa, kiitos siitä.
Kohta onkin aika taas kömpiä lehtiroskikseen yöunille, onneksi lauhtui hieman. Joskus harmittaa kun tuli heitettyä nurin ne valttikortit, mutta minkäs teet.
Ei mahda mitään
25
99
Vastaukset
- Anonyymi
Tällaiset kommentit vois jättää julkaisematta sillä se lietsoo lähinnä vihaa mm,pitkäaikais sairaita ja muita täysin syyttömiä tilanteeseensa kohtaan! Taitaa olla taas erän poliittisen järjestön ideaali
- Anonyymi
Kyllä, Sosialidemokraattinen provokaatio. Kumma tapa sorsia omiaan.
- Anonyymi
Sitä se on nykyään. Köyhä saa haukut, miten on tahallisesti aiheuttanut tilanteensa ja heittänyt elämän valttikortit hukkaan. Yksilöitä ei huomioida vaan kaikki samaa sarjaa
- Anonyymi
Jokaisella on mahdollisuus opiskella ja luoda uraa itselleen. Jokainen voi liittyä Kokoomukseen ja heivata itseään yteiskunnan huipulle. Se on kiinni vain halusta ja sitkeydestä. Ei ole pakko jäädä sosialismin tasapaksuuteen.
- Anonyymi
Periaatteessa kyllä, mutta jos sairastut olet paaria luokkaa
Perinteinen Sorbus katosi Alkon valikoimista jo kymmenen vuotta sitten, eikä kukaan juo nykyistä kausituotteena myytävää hyvin laimeaa Sorbusta juopumistarkoituksessa.
Aloitus on harhainen sepite.- Anonyymi
Onneksi löysin kadulta puoliksi poltetun sätkän. Se antaa edes vähän lohtua tähän kaamokseen ja kylmyyteen.
- Anonyymi
Joo joo mistä näitä oman elämänsä pilaajia oikein sikiää tee asialle jotain ei ne tänne itkemällä parane.
- Anonyymi
Nöyryys on luonnonvara. Anna katseesi vajota maahan kun kohtaat Ulkomaan Pakolaisen. Jätä kohtalosi hänen käsiinsä.
Suomalainen on syntyjään vaatimaton ja taipuvainen mitätöimään itseään. Meidän kuuluukin kerjätä ja antaa tietä sellaisille jotka osaavat pitää päänsä pystyssä. - Anonyymi
Valtio lahjoittakoon säkkikangasta suomalaisille niin nämä voivat pukea säkit päälleen ja sitten vain tietä pitkin kulkemaan. Keppejä saa noukittua tien varsilta tai metsistä.
- Anonyymi
Vihreää kultaa kasvamaan loppuu kituuttelu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihreää kultaa kasvamaan loppuu kituuttelu
Ei kukaan osta amatööriltä. Minä tuon Perusta kunnon tavaraa ja myyn aina edullisimmin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kukaan osta amatööriltä. Minä tuon Perusta kunnon tavaraa ja myyn aina edullisimmin.
Vain unelmissas
- Anonyymi
Ota uudet kortit. Hakeudu johonkin eijulkiseen järjestöön joka tekee eijulkisia hommia ja jossa jaetaan kohtuullisia osinkoja osallistujille. Hommassa on riskinsä, mutta eihän sinulla ole mitään menetettävää, vain voitettavaa. Huonossakin tapauksessa kämppä ja ruoka pitkäksi aikaa. Ko. järjestöt etsivät juuri kaltaisiasi motivoituneita syrjittyjä joilla käyrä ei voi näyttää enää alaspäin. Usein sieltä saa myös pitkäaikaisia hyviä kaverisuhteita.
- Anonyymi
Höpö höpö. Sulla on läppäri tai känny mille pääset nettiin niin sieltä vaan pokeri esille niin on seksiä. Muuhun en voi antaa neuvoja.
- Anonyymi
En tiiä mut kaksi vuotta olen pokevideiota katsellut joka ilta ja jotenkin tuntuu että nyt ei huvita enää! Mikä neuvoksi? Missä vika?
- Anonyymi
Mitekähän kurjaa Ministereillä mahtaa olla ,kun perus-suomalainenkin alkaa olla
nolla rajoilla. - Anonyymi
Ompa sinulla loistavasti elämä hallussa , toisilla on paljon kehnommin emme silti kerjää sääliä täältä .
- Anonyymi
Ihminen on onnellisimmillaan kun se on aivan pohjalla, ei omista mitään eikä tee mitään.
Ei ole sukulaisia eikä kavereita, kukaan ei tervehdi eikä tule lähelle.- Anonyymi
Tuo on kyllä aivan totta!!
- Anonyymi
Sorbus ja Aperita vitamiinijuomien klassikot
- Anonyymi
Myös Vodka Lime! Karjalaviini!
..unohtamatta kunnon kiljua jossa kuluu leivänpaloja pinnalla, hyvin ruokaisa seurustelujuoma. - Anonyymi
Sorbus palaa takaisin Alkon valikoimiin.
- Anonyymi
Minulla on vielä vanhaa varastoa. Ostin 300 pulloa.
- Anonyymi
Kävin laskemassa ne uudelleen. Niitä olikin 347 pulloa.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591184Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11860Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75795- 53634
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83623Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46554Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33537Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501