Hyvinkin totta lähitulevaisuudessa kun heitä tänään jo 450 000.
Kysymys kuuluu kuinka pitäisi suhtautua mahdolliseen tosiasiaan, hyväksyä heidät vai suhtautua kielteisesti.
Onko edes mahdollista kieltäytyä maahanmuutosta, jos kietäynymme näivettyykö yhteiskuntamme, tarvitsemmeko lisää käsiä työelämäämme.
Vielä 70-80 luvulla väestörakenteemme oli sopusoinnussa, aiemmin tilanne oli jopa hyvä että tapahtui muuttoa ruotsiin.
Miljoona maahanmuuttjataustaista
23
71
Vastaukset
- Anonyymi
Sehän on ihan sama hyväksyykö vai ei, mistä tuo 450000 on aloitukseen vetäisty?
- Anonyymi
Mikäli ilmastonmuutos etenee ennusteiden mukaan, 20-30v päästä Saharan pohjoispuolinen Afrikka on asumiskelvoton. Alueelta lähtee miljoonia ihmisiä evakkoon. Eikä ne lähde etelään, itään tai länteen, ne lähtevät pohjoiseen.
- Anonyymi
20 000-30 000 maahanmuuttajaa vuosittain niin ei miljoonaan mene montaa kymmentä vuotta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
20 000-30 000 maahanmuuttajaa vuosittain niin ei miljoonaan mene montaa kymmentä vuotta.
Ei heitä tule jos emme tarvitse heitä, luuletko joku tulee suomeen noin vain ilman päämäärää työtä ja asuntoa, ei tule.
Tuhat turvapaikanhakijaa vuodessa mihin se vaikuttaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei heitä tule jos emme tarvitse heitä, luuletko joku tulee suomeen noin vain ilman päämäärää työtä ja asuntoa, ei tule.
Tuhat turvapaikanhakijaa vuodessa mihin se vaikuttaa."Tuhat turvapaikanhakijaa vuodessa mihin se vaikuttaa."
Vastaus:
Koko elämääsi, jos yksikin (perhe) muuttaa naapuriisi... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Tuhat turvapaikanhakijaa vuodessa mihin se vaikuttaa."
Vastaus:
Koko elämääsi, jos yksikin (perhe) muuttaa naapuriisi...Minulla oli maahanmuuttajaperhe naapurina kuusi vuotta, Ei mitään ongelmia.
Kaikki häiriöt, paikkojen tuhoamiset, ym. aiheutti joko turakaiset tai venäläiset. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla oli maahanmuuttajaperhe naapurina kuusi vuotta, Ei mitään ongelmia.
Kaikki häiriöt, paikkojen tuhoamiset, ym. aiheutti joko turakaiset tai venäläiset.Naapurissani asuva maahanmuuttajaa näen harvoin, kun hänen auto on poissa parkkipaikalta hän on mennyt töihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla oli maahanmuuttajaperhe naapurina kuusi vuotta, Ei mitään ongelmia.
Kaikki häiriöt, paikkojen tuhoamiset, ym. aiheutti joko turakaiset tai venäläiset.Joku somaliperhe häädettiin kun heittivät vettä sankokaupalla parvekkeelle (ja siitä se fysiikan lakien mukaisesti valui alempiin kerroksiin).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla oli maahanmuuttajaperhe naapurina kuusi vuotta, Ei mitään ongelmia.
Kaikki häiriöt, paikkojen tuhoamiset, ym. aiheutti joko turakaiset tai venäläiset.Minulla on hyvät tulot eivätkä matuongelmasi kuulu minulle
Hanki vapaus hanki 6-numeroinen vuositulo
En ole rikas enkä perijä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku somaliperhe häädettiin kun heittivät vettä sankokaupalla parvekkeelle (ja siitä se fysiikan lakien mukaisesti valui alempiin kerroksiin).
Sinä olet maalaisjuntti joka ei ole ikinä asunut kerrostalossa:))))
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla on hyvät tulot eivätkä matuongelmasi kuulu minulle
Hanki vapaus hanki 6-numeroinen vuositulo
En ole rikas enkä perijäEtkä lukutaitoinen.
- Anonyymi
Yllläpidossa on taas persuvahvistus ?
Ihmisoikeuksia puolustava asiallinen kommentti hävisi kuin taikaiskusta
alta minuutin. - Anonyymi
Lämmittää mieltä kun näkee maahanmuuttajia työssään, etenkin huomannu keskussairaalassamme hoito ynnä muissa tehtävissä.
- Anonyymi
Ketjussa useita "kommentteja" jotka ovat Varisverkoston laatimia "vakiovastauksia"
suvakkien käytettäviksi. Tuollainen "argumentointi" on sitä ainoaa mihin kykenevät,,poloiset. - Anonyymi
Suvakki suvaisevainen on ihmisläheinen, suvaitsematon mieli toimii rasistisessa persupuolueessa.
Persujen vaalimainoksessa täytyisi lukea " jos tunnet itsesi rasistiseksi niin äänestä perussuomalaisia "
Tulevissa kunnallisvaaleissa on useampia puolueita jotka kilpailevat mikä puolue on rastisin, persu puolueessa koettiin paheksuvasti kun 30-luvun IKL-logo omittiin ilman että kysyttiin persuilta lupaa, siitä kirjoitti perussuomalainen Mäenpää ylessä.fi.- Anonyymi
Niin, ja jos TIEDÄT itsesi ääliöksi, hölmöksi sananmukaisesti äänestä vihreitä tai SDP:tä.
- Anonyymi
Kom nhenkilö yritti vallankaappausta
Vasemmistoaktivistille syytteet tunkeutumisesta USA:n kongressiin – sanoo vain dokumentoineensa tapahtumia
Eilen klo 16:53
Syyttäjän mukaan John Sullivan yllytti tunkeutujia mellakoimaan. Sullivan itse sanoo vain yrittäneensä soluttautua joukkoon - Anonyymi
Keskustelu muuttui mistä oli kysymys, johtuu maahanmuutto vastaisuudesta kun aihe on tilastollinen, tilastot ennakoi miljoonaa maahanmuuttajaa jossain vaiheessa.
Ja kyse on auttamaton se mihin itse haluamme, jos ei tarvetta olisi maahanmuuttoon ei heitä tulisi. Perussuomalaiset on turha syyttää muita puolueita, syyttävän katseen voi kääntään yritysmaailmaan, jos perut syyttää yrityksiä on puolue yritysvastainen.En tunne itseäni ääliöksi siksi äänestän hallitus puolueita, ja syystä kun katsoo miten hyvin on suomen tilanne jokasuhteessa näin korona aikana.
Onko Halla-aho valmis ottamaan Orpon kokoomuksen hallitukseensa kysyi Matti Vanhanen kun setvittiin valtion varjobudjetteja. Voisi samantien kysyä kuinka varjo hallituksenne on toiminut kun Halla-aho sen pääministeri.
Halla-ahon persujen kannatus ihan sama olkoon 10 % tai 35 % sillä ei merkitystä, hallitus määrää tahdin.
Maahanmuutto jatkuu sankoot persut mitä tahansa, jos sen avulla kannatus nousee silläkään ei mitään merkitystä.
- Anonyymi
Kuka sitä tietää mihin maapallo kehittyy.
- Anonyymi
Luetaanko rasisti-persut ihmisiin kuuluviksi ?
- Anonyymi
Mikähän lie tuolla sällillä mielessä..suostui seitenkymppisen muorin leluksi...
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007740999.html
Kai odotettavissa olevat perintörahat.
- Anonyymi
Vain rasistipersu jatkaa tätä ketjua. Ei normaali ihminen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218506Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307757Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95345Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824989Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294789Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2323277- 1253034
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352916Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin772894Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242526