Luin erästä kirjaa, jossa eräässä asunnossa tietyssä paikassa juopotellessa tuli humalaan parista kaljasta. Selvisi, että entinen omistaja oli rapajuoppo, joka oli usein viettänyt aikaansa samassa kohdassa ja siihen oli jäänyt sen juopon Feng Shui.
Onkos tällainen mahdollista?
Juopon Feng Shui
4
396
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on.
- Anonyymi
Kyllä siinä perää on. Meitin kuusi vuotta sitten ostamani talon takanurkalla alkaa aina helkkaristi kusettaa, pakko kusasta nurkkaan. Vasta vuosi sitten naapurin rouva huusi ikkunasta että näytät kusevan samaan nurkkaan joka päivä kun edellinen asukas Aapo. Oli vissiin Aapo Rukan sielu ja henki jäänyt Feng Shui kouriin. Edesmennyt kun on. Kuolinpesältä tämä juoppoputka halvalla ostettiin.
- Anonyymi
On se jäännää kuinka monessa paikassa Feng Shui on ollut vuoralaisena tai ryyppäämässä.
- Anonyymi
Kyllä se on mahdollista. Fengin varjo on pitkä ja salaperäinen. Itse jätin kossuni työpaikan jääkaappiin josta se oli mystisesti juotu. Valvontakameraan tuli häiriö juuri sillä hetkellä kun feng joi sen shuihinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1604977Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813616SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä972169Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292067Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan662050Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872013Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211526Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1061430