Minulla on Soneran tietoturva ja F-securen virustorjunta. Nyt palkissa on kaksi f-securen ikonia joista toisessa tiimalasi ja toisessa huutomerkki. Myös virus-kuvaukset ovat vanhentuneet. Kun tupla klikkaa niin ohjelmassa lukee "virus protection initializing". Kun yritän asentaa uudelleen niin asennus ohjelma jää loputtomasti vain tilanteeseen aloitan asennusta.
Pitääkö uusi asennus aloittaa ensin vanhat poistamalla controlpanelista. Entä uskaltaako asentaa uudelleen niin että kone on netissä ja vähän aikaan ei ole ollenkaan virusturvaa?
Niko
F-Secure uudelleen asennus
4
3186
Vastaukset
- onnistui
hyvin tuo asennus ensin piuha irti tai windowsin oma palomuuri käyttöön, lisää/poista kautta vanha pois ja ajoin sitten rekisterit Easy Cleanerilla,
ja sitte uusi asennus. - poistaminen
Tietenkin virustentojunta ohjelma täytyy aina ensin poistaa ennen uudelleen asennusta Ohjaupaneelin Lisää tai Poista sovelluksella, jos poisto silläkin epäonnistuu niin tässä F-securen poistotyökalu jolla sen saa poistettua.
http://support.f-secure.fi/fin/home/downloads/removeav.shtml - Anonyymi
joka päivityksen yhteityksessä katoaa f-secure täytyy vaihtaa virusohjelma ei toimi enää pankki suojaus johan on vittu kun aina menee poi ei ennen mennyt minä aivohalvaus potilas millä saan ohjelmat pysymään päällä
- Anonyymi
Pankkisuojaus on pelkkää huijausta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353