Imuroin em. pelin. Asennus sujui mielestäni ongelmitta. Kun yritän avata peliä työpöydän kuvakkeesta, avautuu pelin alkuvalikko ja sen päälle lävähtää wintoosan ilahduttava herja:
"Cannot locate the CD-ROM
Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart application"
Herja tulee siinäkin tapauksessa, että yrittää tarjota cd-levyjä asemaan.(kaksihan niitä syntyi). Mikä rietas nyt neuvoksi?
"Cannot locate the CD-ROM
Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart application"
Herja tulee siinäkin tapauksessa, että yrittää tarjota cd-levyjä asemaan.(kaksihan niitä syntyi). Mikä rietas nyt neuvoksi?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Käyt ostaa sen pelin kaupasta nii loppuu valitus.
Ps. jos ei äiti anna rahaa nii käy hakee cd crack
no-cd crack jostain, esim. www.gamecopyworld.com:sta vois löytyy
hasukasti tähän viestiin jatkoksi että minä ostin aidon pelin ja nyt patchit päivitettyäni ja muutaman kerran kokeiltuani peliä, yritän käynnistää sitä ja tulee herja: Plesae eject and re-insert cd-rom, selcet OK and restart application.
Kaikkia kolmea levyä kokeillut :S
-MITÄ TEEN??-
...on aito nii voi olla valmistus vika tai sit asennus meni pielee, kannattaa käydä vaihtamassa toiseen (muista kuitti)
*Kai hait ja teit steamin/accountin ja rekisteroit sen*
ei tarvii registöröityy steamii
Puretulta "cd-1"levyltä piti vaan kopioida "crack"-kansio sinne, minne peli on asennettu (mulla ohjelmatiedostot). Winska kysyy, että korvataanko. Korvataan. Hyvin toimii. Jo moni vihollissotilas on on lähtenyt esi-isiensä luo saatuaan konepistoolistani tappavan lyijykuurin:). Kiitos vastauksista!
PS: Tosiaan jos ei orkkislevy toimi, niin minäki veisin sen vaihtoon...
Laita crakki pelin pää kansioon josei oo ni lataa crakki megagames
Imuroit pelin? Oletettavasit imuroit sen EA:n nettikaupasta vai? Siinä tapauksessa voit kokeilla tätä "patchia", joka edioi battlefield1942.exe tiedostoa ja poistaa tuon cd-key kyselyn kun avaat pelin. Itse patch versio ei muutu, mutta et tarvitse levyä pelin avaamiseen tämän jälkeen.
Jos pelisi on piraattikopio, en takaa että tämä toimii, ja sen yrittäminenkin on jo gameburnworldin TOS:sin vastaista, ja itse patchin asennuksessakin joudut hyväksymään kyseiset ehdot.
http://www.gameburnworld.com/gp/gamefixes/battlefield1942.shtml
ota selville oikea peliversiosi, ja lataa sitä vastaava "patchi" listasta. asenna patch, ja aloita peli..