MT KOTIPALVELU

Täällä oli viesti minkä mukaan asiakas kuljetetaan kauppaan työntekijöiden kyydillä. Asiakas päihteiden alla ja suorittaa ruoka sekä alkoholin oston samalla kertaa. Viesti on kadonnut?? Korjaus tilanteessa! Asiakas todellakin tuodaan kauppaan ja nousee halpa taksiin päästäkseen kotiansa😊😊. Miten tällainen toiminta auttaa häntä? Ostokset hän hoitaa itse ja pystyy juomatkin ruokineen kuljettamaan taksilla. Hämmentää miksi kotipalvelu tuo kauppaan ylipäätään henkilön hakemaan alkoholia. Tämähän on ilman muuta heille tiedossa kun asiakas on valmiiksi päihtynyt?? Mitä järkeä??
4159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kotipalvelu on varmaan valmis ottamaan myös vastuun, jos jotain matkalla tapahtuu

Äänestä

Asiakkaalla on itsemääräämis oikeus!

Äänestä
  • 😂😂😂😂😂 tää o hyvä, tämäkin tahtoo halpis taksin numeron...... 🤣🤣🤣olen mt asiakas, eikös se kuulu miullekkin. Suomessa on paljon puhuttu tasa arvosta ja jos kerran asiakkalla on itsemääräämisoikeus, määrään siis minne kotipalvelu kuskaa minua. Kertokkee nyt ihmeessä tuo äkin taksipalvelu, mikä numero on. Voisin mennä halpa halliin sinne on liian pitkä matka kävellä ja olen myös kipeä kehostani.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    😂😂😂😂😂 tää o hyvä, tämäkin tahtoo halpis taksin numeron...... 🤣🤣🤣olen mt asiakas, eikös se kuulu miullekkin. Suomessa on paljon puhuttu tasa arvosta ja jos kerran asiakkalla on itsemääräämisoikeus, määrään siis minne kotipalvelu kuskaa minua. Kertokkee nyt ihmeessä tuo äkin taksipalvelu, mikä numero on. Voisin mennä halpa halliin sinne on liian pitkä matka kävellä ja olen myös kipeä kehostani.

    Voih miten monet mummit ja papat kulkevat selkä kyttyrällä nojaten rolliinsa ja istahtaen välillä lepäämään päästäkseen kauppa asioille. He ovat monisairaita, iältään vanhoja ja jokainen askel voi tietysti tehdä kipeää. Heillä on mielenterveys ongelmia muiden fyysisten ongelmien lisäksi. MUTTA anonyymi tapaus jolle on suotu etuoikeus asioilla käymiseen alkoholin vaikutuksen alaisena vähän harmittaa. Tämä on pieni paikkakunta ja eiköhän meistä useimmiten useimmat huomaa kaupassa ympärillä olevat ihmiset. Niin minäkin olen huomannut. Anonyymi kulkee ilman apua hyvin. Paremmin kuin minä ja tavaran tippuessa, pystyy poimimaan ruokaostoksia ilman minkäänlaista ongelmaa. Tämä ei onnistu mummilta ja papoilta.... Minä en syyttäisi Mielenterveys Ktp, on otettava huomioon että mistä kukaan tietää asioiden todellista laitaa, viitaten tällä siihen mitä todellista tietoa heillä on ja mitä ei ole. You know he voivat olla tietämättään miten sanoisin... Antaa olla

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Täällä oli viesti minkä mukaan asiakas kuljetetaan kauppaan työntekijöiden kyydillä. Asiakas päihteiden alla ja suorittaa ruoka sekä alkoholin oston samalla kertaa. Viesti on kadonnut?? Korjaus tilanteessa! Asiakas todellakin tuodaan kauppaan ja nousee halpa taksiin päästäkseen kotiansa😊😊. Miten tällainen toiminta auttaa häntä? Ostokset hän hoitaa itse ja pystyy juomatkin ruokineen kuljettamaan taksilla. Hämmentää miksi kotipalvelu tuo kauppaan ylipäätään henkilön hakemaan alkoholia. Tämähän on ilman muuta heille tiedossa kun asiakas on valmiiksi päihtynyt?? Mitä järkeä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu