vapaavirtasuodatin

onko kellään kokemusta vapaavirtasuodattimesta,eli pestävästä ilmanpuhdistimesta.
antaako lisää tehoa?
varsinkin jos on peltisarja ja 2"putki
3546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ehkä noin 2hv huippukierroksilla. mutta ei se hukkaan heitettyä ole sekään ja saa hyvät imuäänet kaupanpäälle. Ja varsinkin jos meinaat viedä vähän pidemmälle virityksen niin sitten se on ihan hyödyllinen.

Äänestä

Omassa löytyy putken ja peltisarjan kaverina viritysuodatin. En ole juurikaan eroa tavalliseen huomannut, ehkä kierrosherkkyys on jonkin verran parempi (ehkä n.2-3hp lisää). Kannattaa se vaihtaa, onhan se periaatteessa ikuinen, ja pakosarjan ja putkenkin hyöty maksimoituu.

Äänestä

tein loppusilauksen pipercross suodattimella ja täytyy sanoa että kyllä kannatti. kierrosherkkyys parani entisestään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suodatin kirjoitti:

onko kellään kokemusta vapaavirtasuodattimesta,eli pestävästä ilmanpuhdistimesta.
antaako lisää tehoa?
varsinkin jos on peltisarja ja 2"putki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu