Stretch Skeletonista...

Miten koodilla saa lyhennettyä simejä? Onnistun kyllä suurentamaan, kun laitan koodin perään isomman luvun kuin 1. Pienentämään en ole alkuperäisestä koosta simiä onnistunut.
6298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..onnistuu ku laitan esim. 0.9.. Mut on koomisen näkönen ku laittaa alle 0.5.. ;D Jo pelkästään se 0.5 näyttää hassulta, ku vartalohan ei kapene ollenkaan lyhennettäessä ja simistä tulee kääpiön mittanen (ja ei, mulla ei oo mitään kasvurajoitteisia vastaan, jos joku ottaa kääpiö-sanan negatiivisesti).. :/
Paras melkein ku laittaa miehelle 1.1 ja naiselle 0.9. On pituusero "realistisempi", eikä molemmat samanpitusia, ja toinen ei veny muuhun (taloon ja kalusteisiin) verrattuna liian pitkäks.

Äänestä
  • Kuulin että vain kokonaiset luvut toimivat esim.2 mutta 0,9 ei. Miten saan oikeen koodin toimimaan? Kirjoitan koodin koodilatikkoon ja numeron perään, mutta simille ei käy kuinkaan. Mitä teen väärin?

    Äänestä

  • Miten ihmeessä joillakin toimii esim. 0,9 tuon koodin kans? Mulla koodilaatikko herjaa jotain erroria kun laittaa luvun, jossa on desimaali. Kokonaislukujen kanssa ei ole ollut mitään ongelmia. Kyllä siinä koodin selostuksessa lukee (kun painaa helppiä), että sim kutistuu kun käyttää pienempää numeroa kuin 1.
    Olis vaan kiva tehdä vaikka pieniä vihreitä menninkäisiä :)

    Äänestä

  • Angela kirjoitti:

    Miten ihmeessä joillakin toimii esim. 0,9 tuon koodin kans? Mulla koodilaatikko herjaa jotain erroria kun laittaa luvun, jossa on desimaali. Kokonaislukujen kanssa ei ole ollut mitään ongelmia. Kyllä siinä koodin selostuksessa lukee (kun painaa helppiä), että sim kutistuu kun käyttää pienempää numeroa kuin 1.
    Olis vaan kiva tehdä vaikka pieniä vihreitä menninkäisiä :)

    mulla toi toimi silleen ku panin et: stretchSkeleton 0.9
    huom 0.9 siihen tulee piste eikä pilkku esim. 0.7
    mulla toi toimi=)

    Äänestä

  • Súri kirjoitti:

    mulla toi toimi silleen ku panin et: stretchSkeleton 0.9
    huom 0.9 siihen tulee piste eikä pilkku esim. 0.7
    mulla toi toimi=)

    ...siinä se ero piilee! Ainaki mulla.

    Äänestä

  • bundolo kirjoitti:

    ...siinä se ero piilee! Ainaki mulla.

    Kiitti hirveästi! Toivottavasti vika on siinä. Ois se kyllä kummallista, että toisilla toimii, mutta toisilla ei...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Angela kirjoitti:

Miten koodilla saa lyhennettyä simejä? Onnistun kyllä suurentamaan, kun laitan koodin perään isomman luvun kuin 1. Pienentämään en ole alkuperäisestä koosta simiä onnistunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu