Keskustan kannatus valtakunnan tasolla on nykyisin vain 10-11 %. On selvää, että pohjamudissa olevat kannatusluvut näkyvät myös Uuraisilla. On ihme, jos keskusta säilyttää asemansa kevään kuntavaaleissa.
Keskustan kannatus pohjamudissa, kannatuksen lasku näkyy Uuraisillakin
11
168
Vastaukset
- Anonyymi
Kepun kannatus tulee laskemaan lähivuosina nopeaa tahtia myös Uuraisilla. Olisi mielenkiintoista tietää, kuka tulee olemaan Uuraisilla viimeinen kepulainen.
- Anonyymi
onhan nää loikkarit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onhan nää loikkarit.
Kukaan ei loikkaa ainaklaan kepuun. Kepusta lähtijöitä on sitäkin enemmän.
- Anonyymi
hyvät äänestäjät,muistakaa kepun hirmuteot.vaalit tulossa on kuntapolitiikan muutoksen vuoro.käytä ääntäsi ja vaikuta.
- Anonyymi
Keskustalaiset eivät näytä ymmärtävän puoilueensa surkeaa tilaa. Huono kannatus ei huolestuta eikä vihervasemmiston tukeminen näytä tuottavan mitään ongelmaa. Kepu pelaa itsensä lopullisesti ulos valtakunnan tason politiikasta.
- Anonyymi
Keskustapuoluetta ei enää ole perinteisessä mielessä. Keskustasta on tullut vihervasemmiston tukiorganisaatio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustapuoluetta ei enää ole perinteisessä mielessä. Keskustasta on tullut vihervasemmiston tukiorganisaatio.
Keskusta-nimisen vihervasemmiston tukiorganisaation kannatus on laskenut vuosi vuodelta, vaikka puheenjohtajia on vaihdettu yhtenään. Suosion lasku on ymmärrettävää, sillä eihän keskustan tahdoton politiikka ole miksikään muuttunut.
- Anonyymi
jos haluaa tukea viehervasemmistolaista toimintaa kannattaa äänestää suoraan kyseisiä puolueita.ei kepun kautta.kepu on kussut maalaisten päälle vuosia.
- Anonyymi
Kyl nyt olis vanhaa Vironperän poliitikkoa tarvittu, tai ainaki samaa henkeä, aijaijai.
- Anonyymi
Näitä nykykepulaisia ei voi verrata millään tavoin Johannes Virolaiseen. Virolainen oli vakavasti otettava poliitikko, vaikka kepun K-linjalaiset kampittivat häntä koko ajan. Kepun nykyisiä johtajia ei voi edes nimittää johtajiksi. Saarikko ja kaikki muut ovat pelkkiä tyhjänpäiväisyyksiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näitä nykykepulaisia ei voi verrata millään tavoin Johannes Virolaiseen. Virolainen oli vakavasti otettava poliitikko, vaikka kepun K-linjalaiset kampittivat häntä koko ajan. Kepun nykyisiä johtajia ei voi edes nimittää johtajiksi. Saarikko ja kaikki muut ovat pelkkiä tyhjänpäiväisyyksiä.
Johannes Virolaisen jälkeen keskustalla on ollut monta lyhytaikaista puheenjohtajaa, mutta kenestäkään ei ole ollut tähän virkaan. Pelkkiä mitättömyyksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M657282Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1264011Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463896Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn543358Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art1393212HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen512619Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e602428Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362242KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2482084Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu101931