Voiko hampaita valkaista? 😁 Entä voiko korkeutta muuttaa esim. Että ikenet näkyy hymyillessä tms.
Olisi kiva saada tuollainen korkeudensäätöominaisuus, mielessä on jo yksi minkä näköisen tekisin mutta ilman tuota ei onnistu.
Sims 4 hampaat
1
241
Vastaukset
Viite: Sims 4 hampaat
Jos sulla sattuu olemaan hetki aikaa, niin voisit kenties vilkaista netistä sitä yllättävänkin runsasta tarjontaa mitä on olemassa Sims 4:n turpavärkkien muokkaamiseksi. Seuraava on vain vähäinen ja melko mitätön esimerkki, mutta antaa jo hiukan kuvaa asiasta:
https://snootysims.com/wiki/sims-4/teeth-cc-mods-for-the-sims-4/
Että nimenomaan IKENIEN pitää näkyä, vaikuttaa harvinaisemmalta. En sattunut toistaiseksi näkemään modia hampaitten nyppimiseen, mutta voihan sellainenkin olla olemassa. (Sen avullahan ikenet tulisivat paremmin esille, eikö totta? Eli hampaat pois haittaamasta ja sitten suurentamaan ikeniä niin että näkyvät naapuriin asti.)
Suuremmat korkeuden säädöt onnistuvat yleensä modeilla. Niiden avulla ihan peruspelin liukusäätimien vaikutusaluetta saattaa halutessaan laajentaa niin, että voi alahuulen pudottaa vaikka leuan alle ja ylähuulen kiskoa niskaan asti. Luulisi silloin ikenienkin näkyvän.
Ylä- ja alapurentaa onnistuu korostamaan ilman modejakin sen verran, että joko ylempi ta alempi hammasrivi pilkistää näkyviin simin naamasta. (Tosi typerän näköistä, mutta hupinsa kullakin)
Huijauksilla - joita moditkin enimmäkseen ovat - saa simin turpavärkin väänneltyä semmoiseksi viutiloksi, että hampaat (ja oletettavasti myös ikenet) näkyvät vaikka päälaella tai riippuvat kaulalla helminauhan paikalla.
Mitä hampaitten valkaisuun tulee, on nettitarjonta kenties hivenen yksipuolista ja kaupallisten manosten läpitunkemaa. Siihen saa näkymää kirjoittamalla hakukoneelle esimerkiksi The sims 4 whitening teeth, tai jotakin sen tapaista - ja katselemalla kuvia. Löytyy sieltä ladattavia esivalmisteltuja hampaistoja TS 4 simeille, mutta virustorjunta ja haittaohjelmien esto kannattaa pitää toiminnassa mikäli lataa joltain pikkasenkin perverssimmältä sivustolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745168- 332881
- 402584
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261993Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401942Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291779- 951772
- 1671647
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241388Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941220