Sims 4 hampaat

Anonyymi

Voiko hampaita valkaista? 😁 Entä voiko korkeutta muuttaa esim. Että ikenet näkyy hymyillessä tms.

Olisi kiva saada tuollainen korkeudensäätöominaisuus, mielessä on jo yksi minkä näköisen tekisin mutta ilman tuota ei onnistu.

1

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viite: Sims 4 hampaat

      Jos sulla sattuu olemaan hetki aikaa, niin voisit kenties vilkaista netistä sitä yllättävänkin runsasta tarjontaa mitä on olemassa Sims 4:n turpavärkkien muokkaamiseksi. Seuraava on vain vähäinen ja melko mitätön esimerkki, mutta antaa jo hiukan kuvaa asiasta:
      https://snootysims.com/wiki/sims-4/teeth-cc-mods-for-the-sims-4/

      Että nimenomaan IKENIEN pitää näkyä, vaikuttaa harvinaisemmalta. En sattunut toistaiseksi näkemään modia hampaitten nyppimiseen, mutta voihan sellainenkin olla olemassa. (Sen avullahan ikenet tulisivat paremmin esille, eikö totta? Eli hampaat pois haittaamasta ja sitten suurentamaan ikeniä niin että näkyvät naapuriin asti.)

      Suuremmat korkeuden säädöt onnistuvat yleensä modeilla. Niiden avulla ihan peruspelin liukusäätimien vaikutusaluetta saattaa halutessaan laajentaa niin, että voi alahuulen pudottaa vaikka leuan alle ja ylähuulen kiskoa niskaan asti. Luulisi silloin ikenienkin näkyvän.

      Ylä- ja alapurentaa onnistuu korostamaan ilman modejakin sen verran, että joko ylempi ta alempi hammasrivi pilkistää näkyviin simin naamasta. (Tosi typerän näköistä, mutta hupinsa kullakin)

      Huijauksilla - joita moditkin enimmäkseen ovat - saa simin turpavärkin väänneltyä semmoiseksi viutiloksi, että hampaat (ja oletettavasti myös ikenet) näkyvät vaikka päälaella tai riippuvat kaulalla helminauhan paikalla.

      Mitä hampaitten valkaisuun tulee, on nettitarjonta kenties hivenen yksipuolista ja kaupallisten manosten läpitunkemaa. Siihen saa näkymää kirjoittamalla hakukoneelle esimerkiksi The sims 4 whitening teeth, tai jotakin sen tapaista - ja katselemalla kuvia. Löytyy sieltä ladattavia esivalmisteltuja hampaistoja TS 4 simeille, mutta virustorjunta ja haittaohjelmien esto kannattaa pitää toiminnassa mikäli lataa joltain pikkasenkin perverssimmältä sivustolta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5093
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      101
      2321
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      2008
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1878
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1670
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1276
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      117
      947
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      841
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      303
      831
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe