Kokemuksia Amstaffi koirarodusta

Anonyymi

Onko kenelläkään kokemuksia tuosta koirarodusta. Miten tulee toimeen lapsiperheessä jossa tytöt 4v. ja 8v.

7

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikein hyvä yhdistelmä! Amstaffi pitää erityisesti lapsista. Myös pitbull on lasten perään. Nami-nami!

    • Anonyymi

      Amstaffit ovat erittäin hyvin lapsiperheisiin sopivia koiria. Tästä ei siis kynnyskysymystä muodostu, mutta jokusesta muusta asiasta saattaa muodostuakin. Toki rasavilleimmät tapaukset saattavat pentuaikana kumota lapset nurin moneen kertaan ennen kuin oppivat, ettei lapsia (tai ylipäätään ihmisiä) tönitä.

      Amstaffit ylipäätään vaativat kokeneen omistajan, jolla on aikaa ja halua harrastaa koiran kanssa riittämiin. Pelkäksi lenkkikaveriksi on paremmin sopivia rotuja. Veikkaanpa, ettei sinun olisi tarvinnut kysyä lapsiperheeseen soveltuvuudesta, jos sitä koirakokemusta ja ymmärrystä koirista olisi omasta takaa tarpeeksi.

      • Anonyymi

        Eli kannattaa harkita, haluatko koiran, joka hyökkäilee lastesi päälle ja jota he alkavat pelätä ja vihata.


    • Anonyymi

      Amerikanstaffordshirenterrierien yleisimpiä terveysongelmia on luiden ongelmat ja allergiat ja atopia. Ylimääräisiä ripsiä löydetään .

    • Anonyymi

      Aggressiivinen tappajakoira.

    • Anonyymi

      Oma amstaffi urokseni kohta 8v ,on koira jolla suuri sydän ja antaa rakkautta niin isoille kun pienille ihmisille. Oikein koulutettuja mitä ihanin rotu lapsiperheeseen. (3lapsenlasta)
      Jokainen rotu huonosti koulutettuna on vaarallinen niin muille kuin myös omistajalleen. Nim. Muitakin rotuja omistaneena

    • amstaffit kiinnostaa samoin englanninkääpiöterrierit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3674
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      2001
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      226
      1333
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      134
      1220
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      101
      1084
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      109
      1065
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      70
      1020
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      975
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      974
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      886
    Aihe