Nyt se on Sahuri ostanut teille uuden miniän! Taitaa olla hyvää hanketta siellä Rysselissä kun jatkuvasti tulee uusia! Torille!!!!
VoiYhdenKerran!
9
472
Vastaukset
- Anonyymi
Parhaat onnittelut persuille vuoden tärkeimmän poliittisen avauksen vuoksi. Jatkakaa samaan tahtiin Timo Soinin hiekottamalla tiellä.
- Anonyymi
Olisi thaikuista hakenut 17-vuotiaan thaikkuneidon. Olisi sitten opettanut kotihommat ja bisnekset ja alkanut oloneuvokseksi. Nuo latinot ja venäläiset on siinä mielessä huonoja ettei niistä tule kuin kuluja. Eihän ne osaa muuta kuin ottaa hepin huuleen ja pyllistää.
- Anonyymi
Ja kauhean laiskoja, unohtui mainita.
- Anonyymi
Onhan noita venäläisiä hupakoita nykyään Viitasaarellakin. Vanhojen poikien ja setämiesten ihannenaisia.
- Anonyymi
Hondurasissako niitä suomalaisten asioita hoidetaan?
- Anonyymi
Kyllä tuollaisella reilun 7 000 euron kuukausipalkalla, jonka me veronmaksajat maksamme, kelpaa alkoholisoituneen poikamiehen lomailla vaikka Hondurasissa näin pandemian keskellä. Viina ja naiset on halpoja ja aurinko paistaa. Ei tarvitse ajaa suolatuilla teillä x5 bemarilla.
Poliittisia saavutuksia, joista voi henkseleitä paukuttaa, ei oikein voi nostaa framille. Syystä ettei sellaisia ole.
Ja kulukorvauksethan tulee verovapaana tilille. Ne on noin luokkaa 2600 euroa/kk. Että kyllä kelpaa. - Anonyymi
Simon Elo on julkaissut kirjan. Se näköjään kannattaa lukea, ihan tämän Hakkaraisen vuoksi.
- Anonyymi
Teuvolla ei ole alkoholiongelmaa, raitisi mies, uskovainen. On itse sanonut. Miehen sanaa pitää uskoa.
- Anonyymi
Uskovaiset ei öykkäröi, kyllä Teukka puhuu totta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2723459Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1221816Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2701539- 731453
- 771396
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001130Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531116- 631011
- 22977
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35893