Haluaisin Katsoa EUROSPORTTIA

onko ainoa mahdollisuus lau...

Kysymys kuuluu... Haluan Katsoa pyöräilyä esimerkiksi Ranskan ympäriajon heinäkuussa...
Onko ainoa ratkaisu lautasantenni.
Naapuriin en mene.Entä voisiko Eurosporttia katsoa tietokoneen kautta.???
Asiantuntijat jotka ymmärsivät puutteeni niin kertokaa mitä teen.
Kotona on digi Boxi ja mutta ei vielä lautasantennia.

7

1699

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • spete

      onhan se digiboksi sitten sopiva sat-käyttöön eikä mikään kaapeli/antenni -malli? digiboksien päätyypithän ovat:

      dvb-t: antenni
      dvb-c: kaapeli
      dvb-s: satelliitti

      eli jos kotona oleva boksi on joko antenni- tai kaapeliviritin joudut ostamaan lautaselle oman dvb-s boksin, tai vaihtoehtoisesti dvb-s kortin pc:lle.

    • Max

      On olemassa tarjontaa Maxinetti...siinä on kaikki.
      Tutustu tarjouksiin. Ei antennia ei Lautasta .Ei muutakun katsomaan eurosporttia ja vaikka mitä.

      • Näillä eväillä

        Ei muutakun näihin kuviin ...Näillä eväillä katsotaan Eurosporttia ja nautitaan pyöräilystä.Kiitoos


      • jm78

        Huomauttaisin vaan, että tuollaisella 40 Euron kuukausimaksulla saa jo käytetyn satelliittiantennin ja analogisen virittimen helposti. Näitä paketteja on tarjolla runsaasti, toisinaan puoli ilmankin. Astrassa on analogisena mm. englanninkielinen Eurosport (Voi katsella ilmaiseksi). Kunhan vaan pitää huolen, että lautanen on riittävän suuri. Viikonloppuna viimeksi katselin mökillä 1m peilillä analogisena, kun en jaksanut ottaa digiviritintä mukaan.


      • Stig
        jm78 kirjoitti:

        Huomauttaisin vaan, että tuollaisella 40 Euron kuukausimaksulla saa jo käytetyn satelliittiantennin ja analogisen virittimen helposti. Näitä paketteja on tarjolla runsaasti, toisinaan puoli ilmankin. Astrassa on analogisena mm. englanninkielinen Eurosport (Voi katsella ilmaiseksi). Kunhan vaan pitää huolen, että lautanen on riittävän suuri. Viikonloppuna viimeksi katselin mökillä 1m peilillä analogisena, kun en jaksanut ottaa digiviritintä mukaan.

        Mutta tuo liittymä on muutakin:
        -Nopea internet
        -Puhelinliittymä

        Mutta kallis.


      • Eino-Kalevi
        Stig kirjoitti:

        Mutta tuo liittymä on muutakin:
        -Nopea internet
        -Puhelinliittymä

        Mutta kallis.

        Halpa on tuo Maxinetti, ottaisin heti jos asuisin sielläpäin.


    • Eino-Kalevi

      Ilmeisesti sinulla on maanpäällinen DVB-T antenniboksi. Joissakin kaapeliverkoissahan näkee Eurosportin, joissakin se on maksullinen ja käsittämättömästi saatavilla vain taloyhtiöille.

      Canal Digitalin Family-paketilla (24 eur/kk) näkee urheilua mm. Eurosport, Eurosport 2 ja Extreme Sports -kanavilta. Eurosportilla osittain suomenkielinen selostus. Combo-boksi ja lautasantenni kaupan päälle. Combo-boksilla näkee myös maanpäälliset kanavat, joten entisen boksisi voisit myydä tai siirtää kakkostelevisiolle.
      http://www.parempitv.fi/tarjous/


      Ilmaiseksi näkee digitaalisella satelliittiboksilla Astrasta saksankielisen Eurosportin pienelläkin lautasantennilla. Paljon muitakin vapaita kanavia näkee.

      Analogisella satelliittiboksilla ja vähän isommalla lautasella näkee Astrasta ilmaiseksi englanninkielisen Eurosportinkin. Osa lähetyksistä on kuitenkin siirtynyt Eurosport 2 -kanavalle, jota ei näe ilmaiseksi. Muita analogisia kanavia ei ole enää paljon, muutama kymmenen saksankielistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe