Siemensin pakastin.

Ajattelin kerrankin ostaa kunnon laatu pakastimen vaikka vanhatkin Upo merkkiset 13 v vanhat tuotteet toimivat hyvin.
No ostin sitten Siemensin pakastimen ja jääkaapin koska luulin että Siemensin koneet ovat laadukkaita/energia tehokkaita ym..ym.. ,sitä päivää olen katunut!!!
Eihän tommoista meteliä kestä kukaan!!!Entiset koneet olivat paljon parempia.
Ja toinen asia ,kumi pyörät laitteiden alla aivan surkeet ,parkettiin tuli kivat ralli raidat.Huoltomies kävi kuuntelemassa ääniä ,kuulemma uusi kylmäaine pitää tollaista narinaa,mutta ei kaikki???Uskomatonta skeidaa ,älkää ostako Siemensin (GS36NAI3P)pakastinta!!!!!!!
Hienoa että sai avautua.Siis ÄLKÄÄ OSTAKO.

4

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pura kauppa ja vaadi myyjää hakemaan rojunsa takasin. Hanki Zanussin tai Rosenlewin kylmäkoneet. Ovat oman kokemukseni perusteella hiljaisia käyntiääneltään. Nykyiset kylmälaitteet pitää vähän enämpi narisevaa ääntä kylmäaineen virratessa. Joissain vain on paremmat äänieristeet tai hieman eri määrä kylmäainetta. Kokeile noita kahta mainitsemaani merkkiä. Voit myös netissä verrata db arvoja ja valita mahdollisimman hiljasen laitteen.

      • Tuotteet ovat olleet minulla jo yli 4 kk joten eivät vaihda konetta,ja huolto sanoi että narina kuuluu asiaan.


      • HPO kirjoitti:

        Tuotteet ovat olleet minulla jo yli 4 kk joten eivät vaihda konetta,ja huolto sanoi että narina kuuluu asiaan.

        Hankalampi homma. Seuraava keino myydä käytettynä Tori.fi:ssä tai muualla ja hankit tilalle hiljasemmat laitteet. Terveys tuossa menee ja hermotkin, kun sitä narinaa ja ääntelyä joutuu joka päivä ja yö kuulemaan.


      • Jakkepir1990 kirjoitti:

        Hankalampi homma. Seuraava keino myydä käytettynä Tori.fi:ssä tai muualla ja hankit tilalle hiljasemmat laitteet. Terveys tuossa menee ja hermotkin, kun sitä narinaa ja ääntelyä joutuu joka päivä ja yö kuulemaan.

        Niinpä ,voiko ääneen tottua?
        Katottaan miten käy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7558
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe