Ajattelin kerrankin ostaa kunnon laatu pakastimen vaikka vanhatkin Upo merkkiset 13 v vanhat tuotteet toimivat hyvin.
No ostin sitten Siemensin pakastimen ja jääkaapin koska luulin että Siemensin koneet ovat laadukkaita/energia tehokkaita ym..ym.. ,sitä päivää olen katunut!!!
Eihän tommoista meteliä kestä kukaan!!!Entiset koneet olivat paljon parempia.
Ja toinen asia ,kumi pyörät laitteiden alla aivan surkeet ,parkettiin tuli kivat ralli raidat.Huoltomies kävi kuuntelemassa ääniä ,kuulemma uusi kylmäaine pitää tollaista narinaa,mutta ei kaikki???Uskomatonta skeidaa ,älkää ostako Siemensin (GS36NAI3P)pakastinta!!!!!!!
Hienoa että sai avautua.Siis ÄLKÄÄ OSTAKO.
Siemensin pakastin.
4
180
Vastaukset
Pura kauppa ja vaadi myyjää hakemaan rojunsa takasin. Hanki Zanussin tai Rosenlewin kylmäkoneet. Ovat oman kokemukseni perusteella hiljaisia käyntiääneltään. Nykyiset kylmälaitteet pitää vähän enämpi narisevaa ääntä kylmäaineen virratessa. Joissain vain on paremmat äänieristeet tai hieman eri määrä kylmäainetta. Kokeile noita kahta mainitsemaani merkkiä. Voit myös netissä verrata db arvoja ja valita mahdollisimman hiljasen laitteen.
Tuotteet ovat olleet minulla jo yli 4 kk joten eivät vaihda konetta,ja huolto sanoi että narina kuuluu asiaan.
HPO kirjoitti:
Tuotteet ovat olleet minulla jo yli 4 kk joten eivät vaihda konetta,ja huolto sanoi että narina kuuluu asiaan.
Hankalampi homma. Seuraava keino myydä käytettynä Tori.fi:ssä tai muualla ja hankit tilalle hiljasemmat laitteet. Terveys tuossa menee ja hermotkin, kun sitä narinaa ja ääntelyä joutuu joka päivä ja yö kuulemaan.
Jakkepir1990 kirjoitti:
Hankalampi homma. Seuraava keino myydä käytettynä Tori.fi:ssä tai muualla ja hankit tilalle hiljasemmat laitteet. Terveys tuossa menee ja hermotkin, kun sitä narinaa ja ääntelyä joutuu joka päivä ja yö kuulemaan.
Niinpä ,voiko ääneen tottua?
Katottaan miten käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522