mitä mieltä olette siitä että pukeutuu tiukkoihin farkkuihin,kireään paitaan,on vaaleat todella lyhyet hiukset,käytän skeitti kenkiä,meikkaan piirtämällä kulmakarvani,laitan ruskeaa luomiväriä,huulikiiltoa(viininpunaista huulipunaa alle...)mutta kuuntelen heviä???joten mikä tyylini on???
KAIKKI KIMMAT JA JÄTKÄT,LUKEKAA!!!
teini(kö)?-91
281996
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
..Olet todellinen superpissis joka sattuu tykkäämään hevistä :P
Älä lapsi rakas piirrä kulmakarvojasi! Kasvatappa äkkiä takaisin!
miks tytöt piirtää kulmakarvansa?
En tykkää kyllä yhtään.
Sille on hyvin yksinkertainen selitys:
Tyttö on blondi,mutta tahtoo tummat hiukset. Tyttö on luonnostaan vaalea eli hänellä on myös vaaleat ripset ja kulmat. Tyttö sitten värjää hiukset tummaksi,mutta näyttää ihan vitun törkeältä koska hän näyttää siltä kuin hänellä ei olisi kulmakarvoja,joten: hän piirtää,tai tummentaa kulmakarvojaan.
Ja ei edes tarvitse olla tummaksi värjätyt hiukset, jos on ihan olemattomat kulmakarvat,ne on melkein pakko piirtää. Yksinkertainen homma. Kulmat piirretään että näyttäisi paremmalta/ihmiseltä/ei törkeältä...
Siis kulmakarvojen PIIRTÄMISELLÄ tarkoitetaan sitä että omat kulmakarvat on nypitty kokonaan tai "puoliksi" pois ja kulmat piirretään kynällä eikä se ole sama asia kuin kulmakynän ym. värin käyttö kulmien korostamiseen.
Joo-o. Mutta monille ei riitä se että vaan 'korostaa' omia kulmiaan,jos ei ole mitään korostettavaa. Ja ei kulmakarvoja tarvitse nyppiä että voisi ne siihen 'piirtää',jos todellakin on niin olemattomat kulmat. Korostaminen on ihan eri juttu kuin piirtäminen,kyllä,mutta korostukseen ei tarvita yleensä kuin vain vähän sitä väriä,koska omat kulmat ovat jo luonnostaan jonkunnäköiset,ei olemattomat. Joten lasken kulmakynän käytön,jne. kulmien piirtämiseksi. ja mitähän itua tästäkin nyt on jauhaa..? Myönnän,joo,se on ihan VITUN törkeän näköistä,kun joillain tytöillä on ihan kokonaan pois nypityt kulmat,ja sitten sellaiset pienet mustalla tussilla vedet viivat siinä korkealla silmien päällä,joiden pitäisi olevinaan esittää kulmakarvoja. MUTTA: Monet osaavat piirtää kulmansa niin että ne eivät näytä millään tavalla piirretyiltä. Jokaisen oma asia. JeeJee ja kesä tulee. Antaa ihmisten meikata ja näyttää miltä haluaa,omapahan on ongelmansa.
se on huippumuodikasta jos piirrät itse kulmas (mäkin teen niin) siinä on vaan oltava hyvä!! pukeutumisessasi ei ole mitään vikaa itsellänikin on blondit hiukset (blondit rulaa) ;) tiukat housut saa ainakin mies puolisilta hyväksyviä katseita samoin tiukkapaita käytän itse kumpaakin :) mutta skedet on jo vähä vanha juttu siirry vaikka vähän pienempiin kenkiin tyylisi on mielestäni COOL PIDÄ SE !!!
Tyylisi on aika mauton.
oot yököttävä pissis(oksentaa)
senkin nyt ehkä vielä ymmärtää että piirtää olemattomien kulmien päälle hieman rajauksia mutta kun jotkut tekevät sitä että nyppivät kaikki siis KAIKKI pois ja piirtävät uudet kulmat jonnekin otsaan hiusrajan lähettyville! se on HIRVEÄN näköistä! ja samaten jos kulmat piirtää liian lähelle toisiaan tai sitten liian kauas. RUMAA!
niin ja tuohon ihan ensimmmäiseen viestiin että jos tuollaisesta massameiningistä pidät niin siinähän sitten pidät. tyylinsä kullakin.
kuules se on todella törkeää jos niitä ei osaa piirtää mutta mäpä osaan :) kaikki oli pakko nyppiä pois ku nypin vahingossa ihan hirveiksi kulmani :( en ensinäkään piirrä niitä kajalilla vaan kosmetologin antamalla sudila monet ovat ihmetelleet että miten kulmas voi olla noin samanlaiset ja monet ovat myös ihmetelleet kun ovat kuulleet että kulmani eivät ole aidot vaan pelkkää veden kestävää meikkiä!
ei sulla oo viä tyyliä oot teini...tyylin löytyy ajan myötä aikustuessa..vai meinaatko pukeutua koko loppu elämäsi makkarankuoreen...ja musiikkimaun ei tarvitse näkyä päältäpäin.
tyylisi on järkyttävä. siis ei millää pahalla mutta skeittikengät ja kulmakarvojen piirtely on vaan niin kamalaa! ja toi tumma huulipunakaan nuorilla ihmisillä ei oo mitenkää nättiä.
Mist se johtuu et KAIKKI meijän koulun *trndikkäät* käyttää skeittareita meijän koulus se ei oo mikää vanha juttu mä en ainakaa häpee et mul on skeittarit ite meen just tänää ostaa uuvet...pidä niitä kenkiä mitä tahot!!!
se johtuu siitä että kukaan ei osaa itse luoda mitään tyyliä itselleen ja menee vain muiden mukana. ja myös siksi että tulee tällaisten trendipellejen hyväksymäksi.
nuorisomuoti ei ole kaunista. eikä myöskään tyylikästä. siinä ei ole mitään naisellisen herkkää ja kaunista. se vaan on jotain.. olevinaan niin hienoa.
musiikkityylin ei pidä näkyä päällepäin, mutta saanko udella millaista "heviä" kuuntelet? pistäppä vaikka kymmenen lempibändiäsi listaan, järjestyksestä välittämättä.
en jaksa luetella mut vähä kaikkee hevii.....
onko niitä hevibändejä sitten vähemmän kuin kymmenen kun et niitä keksi?
Hahhah... Pakko nauraa.. =P
Jos joku sanoo kuuntelevansa heviä,ja ei voi edes muutamaa bändiä mainita,niin taitaa koko homma olla aikamoista paskapuhetta. Suurin osa väestöstä osaisi VARMASTI mainita ainakin 3 HEVIbändiä (pelkästä heavystä kyse nyt)..joten jos ei edes sitä kolmea bändiä irtoa,ei taida henkilö olla pahemmin muuta kuullut kuin Metallican Nothing Else Mattersin,ja sen perusteella sanoo kuuntelevansa HEVIÄ. Jeejee.
no voin kuvitella sun "hevibändit"... Uniklubi varmaan top 5:ssa..(Rajuu! xD) Niin raivostuttava tää "feikkihevari"-ilmiö. Bändien nimet opetellaan ulkoo ja sit ollaanki jo superfaneja.. voi jessus..
Kuuntelet tietysti 69Eyesia, Negativea ja HIM:iä eli "kaikkee hevii"!! Buahahahaaaaaaa!!!!
pissis teinix
Hmp, vaikee sanooo..
LOL!
IHQ!
xDxD
...Eiks se sust oo noloo kulkee tommosis vaatteis??? Huiolkoo!!! Toivottavasti muutat tyyliisi ja PIAN!!
Etkö tajua että olet vähän tyhmä...
Ja toisekseen,miksi te kaikki massateinit kirjottelette tänne miltä näytätte ja sitten vielä kysytte että,oonx mä pissis?? raivostuttavaa..mitä väliä sillä on?!?! olet mikä olet..ja jos pissis ei halua olla niin ehkä kannattee jättää ne kulmien suttaamiset ja heittää roskiin ne tiukat farkut joista perse pulistelee ulos..ja mikä toi hevi juttukin oikein on??? voi hlvetti...tulkaa jo järkiinne ja lopettakaa se paskan jauhaminen!
Sulla ei ole tyyliä senki pölökky!
KAIKILLA TÄÄLÄ TUNTUU OLEVAN TYYLI KATEISSA KU MOLLATAAN YHTÄ NUORTA NEITIÄ JATKUVASTI!!!!!!!!!!!!!!!!! tyylis on muuten ihan kiva mutta jätä se tummanpunanen huulipuna pois ja hylkää jo skedet ne on niin isotki et näyttää hölmöiltä tai no jos tykkäät niin mikäs siinä! :) älä välitä näiden pikku teinikanojen jutuista pelkkä pukeutuminen ei tee susta pissistä ja sillä siisti hyvää kesää! :)
HYYYIII!!!! Kamalaa!! Anteeksi :D Mut se on mun mielipiteeni... Varmaa stringitki on korvis. Hyi.