Olisiko aiheellista, että tämä sivustu julkaisisi poliittisen linjansa. Poistot alkavat käydä . . .

On hiukan outoa, että poistot ovat aivan mielivaltaisia, mutta aina aiheeltaan selviä. Mikäli esitetty trollin valhe (toiminnasta päätellen ylläpidosta), kumotaan asiallisella ja faktoihin perustuvalla tavalla, siis yleensäkin asiaan, joka on käsitelty ja valheeksi trollin osalta osoitettu . Ne asialliset kommentit jotka oikaisevat ne valheelliset väittämät poistuvat ja valheet jäävät palstalle.

Kymmenistä huomautuksista huolimatta, ylläpito ei ole tehnyt mitään asian parantamiseksi. Olisiko jo aika, vai onko osaamisen puutetta. Silloin ei kai ole syytä tällaiseen touhuun lähteä.

8

347

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luotsit takaisin!

      • Niin se olisi helpompaa ylläpidolle. Vahtia Luotseja ja setviä heidän kanssaan asioista, kuin tällaista, mitä liejärjetöntä sekopäistä ja perusteetonta poistelua. Siltikään palstat eivät pysy "aiheissaan".


    • Moikka! Suomi24 Keskustelussa poistot perustuvat Suomi24:n sääntöihin (https://www.suomi24.fi/opastus/saannot) ja palvelun k äyttöehtoihin (https://www.suomi24.fi/opastus/kayttoehdot). Palstoilla ei tällä hetkellä toimi palstakohtaisia moderaattoreita, vaan moderointi tapahtuu sivuston virallisten moderaattoreiden toimesta. He valvovat sivustoa muun muassa Ilmoita-painikkeen kautta tehtyjen ilmoitusten perusteella. Kaikki ilmoitetut viestit luetaan, mutta vain sääntöjen tai käyttöehtojen vastaiset viestit poistetaan. Käytössämme on myös poistoja tekevä tekoäly, jonka toimintaan ilmoitukset eivät suoraan vaikuta.

      Toisinaan poiston tarkistus voi olla paikallaan. Jos katsot, että joku viesti on mielestäsi poistettu väärin perustein, ota yhteyttä käyttäjätukeen palautelomakkeella

      • Anonyymi

        Eikä tähänkään liirum laarumiin mennyt kuin kolme päivää. Mutta selkeää vastausta ei vaan saatu siinäkään ajassa tuotettua.


      • Edelleenkin, teillä ei ole todellakaan varaa palkata minua tekemään hommianne.
        Ilman korvausta, en myöskään en aio, nyt täysin epäonnistunutta moderointia hoitaa.
        Kuinka vaikeatajuinen asia voi olla, että olipa sitten tekoäly, tai muuten vaan moderaattorin äly, se ei tunnu kohtaavan reaalimaailmaa. Lisäksi toiminta palstalla, siis PerussuomalaIaiset palstalla, muualla en sattuneesta syystä edes viitsi tällaisen ylläpidon tunaroinnin kanssa täällä pörrätä, on selvää , että joku sisäpiirissä sekoilee ja poistelee kommentteja. Mutta eikökän se tässä selkene, asiasta tuntuu olevan helpompi keskutella muilla alustoilla - täällä ei oikein tunnu tulevan kuin kopioita ja helvetin huonoja selityksiä, miksi homma on aivan sekaisin. Tekoäly yksineen ei keksi mitään, eikä poistele, jonkun kerrottava sille mitä poistellaan, ja nyt se joku ei ole oikein hommissaan ajan tasalla. Katsokaa nyt jumalauta peiliin, tämähän on pelkän pellepalstan maineessa, eikä turhaan.


      • Kiitos palautteesta. Suomi24:ssä moderointi tosiaan toimii tällä hetkellä tuolla kertomallani tavalla. Ketään ei velvoiteta toimittamaan esimerkkejä käyttäjätukeen tai tekemään ilmoituksia.😊

        -Emma


      • suomi24 kirjoitti:

        Kiitos palautteesta. Suomi24:ssä moderointi tosiaan toimii tällä hetkellä tuolla kertomallani tavalla. Ketään ei velvoiteta toimittamaan esimerkkejä käyttäjätukeen tai tekemään ilmoituksia.😊

        -Emma

        Siis ei moderointia, pelkkää hallintaa, edes ilmoittamatta minkä suuntauksen kannattaja kyseinen "media" on. Ei oikein hyvältä vaikuta, mutta talous ja tulot tällä metodilla on varmasti taattua, ja roskamedian maine. Eihän kunniasta niin väliä, kun maine menee kunnia kasvaa - sekös se on "median" tavoite, olla tunnettu valheiden oksennuspaikka 🙄😉😀


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4268
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2724
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2482
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      84
      1519
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe