Ihminen on proteiinia aivan kuten peurat ja hirvet joten miksi susi ei saalista ihmistä vaikka ne karhuakin käyvät pureskelemassa ? Olisiko niin että ihminen on jalostanut suden geenin ihmisaraksi. Mikä ei ennen pelännyt ammuttiin.
Viherväki. Miksi susi yleensä pelkää ihmistä ?
5
294
Vastaukset
- Anonyymi
Ihminen on isompi ja kulkee kahdella jalalla astellen. Ja kun huutaa metsässä käyskennellessään rairairaata ja muutoinkin pitää meteliä ja ampuu lupaa kysymättä, niin eipä ihme, että esim. sudet ja karhut kaikkoavat 'huitsin nevadaan'. Ettei siinä suinkaan mistään geeniperimän jalostuksesta ole kysymys.
- Anonyymi
Sudet eivät aivan vasiten saalista ihmisiä alueilla, jossa on muuta riistaa ylenpalttisesti tarjolla. Mutta sitten, kun riista käy vähiin, susille kelpaa ihminenkin. Noinhan met saamme lukea palstalta mm. Kreikan tapauksesta. Ja jos kenellä on mielenkiintoa googlettaa susivahingoista maailmanlaajuisesti, niin esim. Venäjällä ja Kanadassa tapahtuu susien hyökkäyksiä ihmisiin kohdistuen kuukausittain.
- Anonyymi
Kyllä nälkä pistää sudenkin tekemään ihan mitä vaan.
Suomen luonto on tosi tosi köyhä. Norjassakin enemmän luonnossa eläimiä vaikka mm. Pohjois-Norjassa luonto on hyvin karu.
- Anonyymi
Syy on siinä, että kun ihmiseltä pedon nähdessään pärähtää se 'batala veska' housuun, niin sen aromi on niin pahanhajuinen, että susikin karttaa sitä.
- Anonyymi
Asian itse kokenut siinä kertoilee, kaikille ei noin käy...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2629849K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1845584Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1615181PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *714848- 2122419
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122259Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3051903- 901587
- 211585
- 411143