Ihminen on proteiinia aivan kuten peurat ja hirvet joten miksi susi ei saalista ihmistä vaikka ne karhuakin käyvät pureskelemassa ? Olisiko niin että ihminen on jalostanut suden geenin ihmisaraksi. Mikä ei ennen pelännyt ammuttiin.
Viherväki. Miksi susi yleensä pelkää ihmistä ?
5
190
Vastaukset
- Anonyymi
Ihminen on isompi ja kulkee kahdella jalalla astellen. Ja kun huutaa metsässä käyskennellessään rairairaata ja muutoinkin pitää meteliä ja ampuu lupaa kysymättä, niin eipä ihme, että esim. sudet ja karhut kaikkoavat 'huitsin nevadaan'. Ettei siinä suinkaan mistään geeniperimän jalostuksesta ole kysymys.
- Anonyymi
Sudet eivät aivan vasiten saalista ihmisiä alueilla, jossa on muuta riistaa ylenpalttisesti tarjolla. Mutta sitten, kun riista käy vähiin, susille kelpaa ihminenkin. Noinhan met saamme lukea palstalta mm. Kreikan tapauksesta. Ja jos kenellä on mielenkiintoa googlettaa susivahingoista maailmanlaajuisesti, niin esim. Venäjällä ja Kanadassa tapahtuu susien hyökkäyksiä ihmisiin kohdistuen kuukausittain.
- Anonyymi
Kyllä nälkä pistää sudenkin tekemään ihan mitä vaan.
Suomen luonto on tosi tosi köyhä. Norjassakin enemmän luonnossa eläimiä vaikka mm. Pohjois-Norjassa luonto on hyvin karu.
- Anonyymi
Syy on siinä, että kun ihmiseltä pedon nähdessään pärähtää se 'batala veska' housuun, niin sen aromi on niin pahanhajuinen, että susikin karttaa sitä.
- Anonyymi
Asian itse kokenut siinä kertoilee, kaikille ei noin käy...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 742982
- 682857
- 681832
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171689- 241657
- 261622
- 201610
- 481307
- 381283
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91269