Täysin langattomat bluetooth kuulokkeet - Miten käytetään?

Anonyymi

Sain tällaiset kuulokkeet:
https://etuasiakaskauppa.fi/sivu/tuote/ear-pro-langattomat-kuulokkeet/2759962

Olen kokeillut nappeja kotona pari kertaa. Puoliskot yhdistyvät toisiinsa ja puhelimeen. Musiikki alkaa. Mutta joka kerta, kun hipaisenkin kuuloketta, esim. korjatakseni sen asentoa korvassa, olenkin jo komentanut puhelinta tekemään jotain muuta. Musiikki loppuu ja puhelin pyytää sallimaan jonkin sovelluksen käyttää jotain toimintoa :( Kun palaan kuunteluun tämän jälkeen, toinen tai molemmat korvat ovat muuttuneet mykiksi. Lisäksi kaikki piippaukset ja äänimerkit tulevat korviin tärykalvot räjäyttävällä voimalla, eikä volyymin säätö puhelimesta muuta niiden lujuutta (power on, power of jne. ja se piippaus, kun kuulokkeet luulevat minun haluavan tehdä jotain).

Käyttöohjeet eivät auta, ovat lyhyet ja itsestäänselvät. Napissa pitäisi olla minitoimipainike, josta eri pituisin klikkauksin tehdään kaikki komennot. Missäköhän se painike tässä sileässä kuulokkeessa sijaitsee, eli mihin ei saa koskea?

7

8436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ne ladataan , en tiedä minkälainen lataus.

      sitten varmaan painetaa 1 kuulokkeen napista ja sitten etsitään puhelimessa uusia bluetoot laitteita. ja puhelin löytää kuulokkeen.

      en tiedä, ehkä pitää laittaa molempiin kuulokkeisiin yhtä aikaa virta ja sitten etsiä uusia yhteyksiä . eli puhelimesta painetaan bluetoot ehkä pidempään ja se etsii uusia laitteita.

    • Anonyymi

      Itse en kyllä tuollaisia ostaisi, eivät pysy korvissani ja noin lyhyt kuunteluaika, aina pitää latailla.
      Mulla 2,5 v kokemus tuollaisista, koskaan ei ole akku loppunut. Ovat hyvin kevyesti , mutta aina pysyvät, koskaan ei tarvi lenkillä korjata.
      Kuuluvaisuus on hyvä.
      Ainoa ero, nämä ei vaimenna lainkaan ulkopuolisia ääniä, korvan sisää laitettavat vaimentaa.

      https://www.aliexpress.com/item/33020706847.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.48e04c4dXGyxyP

    • Anonyymi

      Sama juttu. En saanut toimimaan kuin yhdellä napilla toisessa korvassa.

    • Anonyymi

      Todella surkea tuote, ohjeet aivan harhaanjohtavat/olemattomat, esim ei mitään selitystä, mikä rasiassa oleva nappi on. Korvanapit menee itsestään pois päältä jne. Tuli lehtitilauksen mukana mutta arvoton.

    • Anonyymi

      Mulla ei ees toinen kuuloke toimi enää saattaa johtua kun tippui ja irtosi magneetti sisästä eikö takaisin mahtunut, mutta kun testasin silloin niin toimi eikä enää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      142
      4776
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      180
      3909
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      115
      3596
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      43
      2911
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      138
      1866
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      40
      1658
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      58
      1318
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1289
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1261
    10. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1213
    Aihe