miten viragot on kuristettu kun niitä on 25Kw tehoisia ja 34kw tehoisia kai mielellään ottaisi tehot käyttöön mitä mahdollista, neuvokaas viisaat minkälainen projekti se on.
virago 535 tehot
kuristaa
2929
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.yamaha-motor.de/products/motorcycles/index.jsp
Sieltä valitset "Gutachten" kohdan ja sieltä sitten selaimemaan eri tapoja kuritukseen (leistungsreduzierung) ja tehojen palauttamiseen leistungssteigerung)
Näyttääpä olevan mallista riippuen erilaisia kaasuttimen kumikurkkuja (ansaugstutsen), suuttimia ja pahimmassa tapauksessa nokka-akseleita. Ensin pitää siis selvittää pyörän runkonumero ja mielellään alkuperäinen teho että tietää mitä pitää muuttaa.
Noilla ohjeilla palautin Diversionin 45 kW tehoiseksi. Se oli alunperin 37 kW ja vielä 25 kW kuristettu jälkikäteen.
eipä olisi uskonut aikoinaan kun opetteli saksan sanoja ulkoa, että niitä tarttee vielä aikamiehenä mopon huollossa.