Lastensuojeliviranomaisten on otettava huostaan lapset, joiden vanhemmat tai oudot järjestöt kouluttavat lapsia luonnon eläinten tappajiksi. On tutkimatta, kuinka vakavat henkiset vauriot lapset saavat.
Lapsi on myös ulkoisessa fyysisessä vaarassa, kun hänet viedään ahdistelemaan ja tappamaan eläimiä. Ammuskelussa on menehtynyt myös lapsia.
Lapset turvaan
4
75
Vastaukset
- Anonyymi
Päin vastoin. Lapsille on opetettava että mistä se liha oikein tulee, että se ei synny vakuumissa kaupan tiskille tai pihviksi hampurilaisen väliin itsestään.
Tosiasioiden kieltäminen aiheuttaa paljon haittaa, kuten avaajastakin huomataan, - Anonyymi
Itse kuljin 6-vuotiaasta isän kans metsällä ja aloitin itaenäisen metsästyksen heti kun laki salli. Nykyisin enemmänkin jahtaan kameralla ja olen hyvinkin rauhanomainen henkilö. Että tämmöisiä tulee.
- Anonyymi
Kuntavaalit lähestyy ja ehdokkaana ollessaan susianalyytikko ei voi ilmaista itseään aloitusviestissä rekisteröidyn nimimerkkinsä kautta, mutta aloitus olisi varsin hyvä, kun yksi sana, joka esiintyy aloituksessa kahdesti, muutetaan oikeaksi.
Kysytäänpä, mikä tuo muutettava sana on ja millä sanalla se tulee korvata?- Anonyymi
Se on aktivoitunut provoamaan taas vähän jokaista metsästysketjua. Olen monasti hänelle sanonut mitä piilottelee itsessään, kun ei esiinny rekisteröidyllä nimimerkillään vaan anonyymina. Tapojensa mukaan myös vastailee itselleen luodakseen illuusiota, että hänen kanssaan joku olisi muka samaamieltä anarkistisista provokaatioista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271904
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561246Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?521131Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51883Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet42837Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798