Hieronta voiteet

Anonyymi

Kuka tietää onko mistään saatavana hierontaan ns. ohennettua parafiiniöljyä. Ennen sitä sai YO-apteekista. Nyt heillä ei sitä ole myynnissä. Se paksu parafiii ni öljy ei käy. Ennen sai laitos käyttöön jopa 4 litran päniköissä. Mm. maapähkinä öljyssä on liian härski haju ja on kallista. Ei tuntenut apteekki edes lastenhoito sarjoista.
Leontes

4

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käyttämällä hakusanoina vaikkapa hierontavoide ja parafiini alkaa löytymään. Voit valita itse mieleisesti. Todennäköisesti tulee halvemmaksikin tilata netistä kuin ostaa apteekista, vaikka lisäksi tulee postikulut. Yleensä apteekin hinnat ovat korkeampia.

      En suosittele käyttämään maapähkinäöljyä missään tapauksessa, koska maapähkinä on erittäin allergisoiva tuote, ja allergiset reaktiot voivat olla pahoja. Voiko mikään taho taata, että öljyssä ei olisi allergiaa aiheuttavaa maapähkinäproteiinia? Eli tarpeeton riski.

    • Anonyymi

      Itse olen käyttänyt reilut 20 vuotta Garnatio (ennen nimellä valkoöljy) on toiminut hyvin. Ei ole aiheuttanut mitään allergiota asiakkaisiin eikä omiin käsiin. On myös helppo pyyhkiä liiat pois. Tuotteen olen tilannut 5 litran astioissa LOJER oy:ltä. T. JL

    • Anonyymi

      Kiitos vinkeistä. Sain ostettua oikeaa tuotetta eli tuo garnaatioöljy oli se oikea. Luulen käyttäneeni sitä jo vuosia sitten, mutta kun tuotteille laitetaan eri nimiä, menee ajatus harhaan. Motonet kauppaa Saunasuojana. On edullisin. Varmaan samaa oljyä, mutta nimi ei innosta hieronta käyttöön. Tuskin siitä saa pyllyynsä mitään lauteista, mutta kuitenkin.
      Asia on OK. Kiitoksia
      Leontes

    • Anonyymi

      Kyllä kanisterin kyljessä lukee Garnatio Massaage oil.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      37
      9291
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      32
      3841
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      81
      2419
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      126
      2396
    5. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      39
      2034
    6. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      25
      1935
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      15
      1590
    8. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      32
      1411
    9. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1247
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1038
    Aihe