Ulkomailla asuva ystäväni haluaisi katsoa yle.areenassa olevan ohjelman, jonka tiedoissa lukee "Katsottavissa vain Suomessa".
Mikä on ihan tyhmälle helpoin tapa kiertää tämä, eli väittää areenalle, että hakupyyntö tulee Suomesta eikä jostain muualta?
Jos ihan yksinkertaiset A B C ohjeet sais, ni ois kiva.
Kiitos.
Areenan katominen ulkomaiLTA?
11
235
Vastaukset
- Anonyymi
Täytyy mennä nettiin sellaisen VPN-palvelun kautta, minkä saa asetuksista muutettua siten, että kone näyttää olevan Suomessa. En osaa suositella mitään.
- Anonyymi
Hakaristi kun mielletään vahvasti Natsi-Saksan symboliksi. Kysymys kuuluukin miksi käytät sitä siitä huolimatta.
Tämä on selkeästi aasialainen swastika, hyvin vanha onnen vertauskuva, jota on käytetty onnen tunnuksena monissa eri kulttuureissa.
Tällä ei ole mitään teko Saksan kanssa.
- Anonyymi
Yrititkö kirjautua sisään palveluun? Olen itsekin miettinyt että toimisiko sen vain rekisteröityneille käyttäjille. Oikeus pitää olla katsoa koska yle-pakkoveroakin maksetaan.
- Anonyymi
Eipä nuo ulkomailla asuvat välttämättä "yle-pakkoveroa" maksa.
- Anonyymi
Rekisteröinti vaaditaan jotta todetaan käyttäjän olevan EU maassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä nuo ulkomailla asuvat välttämättä "yle-pakkoveroa" maksa.
Ei välttämättä, mutta mm. minun vanhempani kyllä maksoivat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei välttämättä, mutta mm. minun vanhempani kyllä maksoivat.
Kai ne vanhempasi voivat sitä katsella Suomessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kai ne vanhempasi voivat sitä katsella Suomessa.
Taivaassa ei ole noita kanavia.
- Anonyymi
Minä katson Freedomilla ja hyvin on toiminut jo monta vuotta.
- Anonyymi
Korjaus: Freedomella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455663Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3205487Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934691Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692521Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y92186Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva181958Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt541955Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu361894Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont341839Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi841762
