Ulkomailla asuva ystäväni haluaisi katsoa yle.areenassa olevan ohjelman, jonka tiedoissa lukee "Katsottavissa vain Suomessa".
Mikä on ihan tyhmälle helpoin tapa kiertää tämä, eli väittää areenalle, että hakupyyntö tulee Suomesta eikä jostain muualta?
Jos ihan yksinkertaiset A B C ohjeet sais, ni ois kiva.
Kiitos.
Areenan katominen ulkomaiLTA?
11
276
Vastaukset
- Anonyymi
Täytyy mennä nettiin sellaisen VPN-palvelun kautta, minkä saa asetuksista muutettua siten, että kone näyttää olevan Suomessa. En osaa suositella mitään.
- Anonyymi
Hakaristi kun mielletään vahvasti Natsi-Saksan symboliksi. Kysymys kuuluukin miksi käytät sitä siitä huolimatta.
Tämä on selkeästi aasialainen swastika, hyvin vanha onnen vertauskuva, jota on käytetty onnen tunnuksena monissa eri kulttuureissa.
Tällä ei ole mitään teko Saksan kanssa.
- Anonyymi
Yrititkö kirjautua sisään palveluun? Olen itsekin miettinyt että toimisiko sen vain rekisteröityneille käyttäjille. Oikeus pitää olla katsoa koska yle-pakkoveroakin maksetaan.
- Anonyymi
Eipä nuo ulkomailla asuvat välttämättä "yle-pakkoveroa" maksa.
- Anonyymi
Rekisteröinti vaaditaan jotta todetaan käyttäjän olevan EU maassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä nuo ulkomailla asuvat välttämättä "yle-pakkoveroa" maksa.
Ei välttämättä, mutta mm. minun vanhempani kyllä maksoivat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei välttämättä, mutta mm. minun vanhempani kyllä maksoivat.
Kai ne vanhempasi voivat sitä katsella Suomessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kai ne vanhempasi voivat sitä katsella Suomessa.
Taivaassa ei ole noita kanavia.
- Anonyymi
Minä katson Freedomilla ja hyvin on toiminut jo monta vuotta.
- Anonyymi
Korjaus: Freedomella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää372178Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73905
- 27899
