Vesieritys

Asunto-osakeyhtiö. Saunan pesuhuneen remontti.
Kun työn teettää omana työnä, eikä yhtiön nimissä ja remontin tekee rakennusliike, jolla on VTT serfikaatti kosteuserityksen tekemiseen.
Pitääkö työ myös tarkistuttaa sertifioidulla vesieristyksen tarkastajalla.
Onko kokemusta asiasta ?
2142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysy taloyhtiöltä, senhän pitää joka tapauksessa hyväksyä remppa

Äänestä

Usein taloyhtiö haluaa, että tarkastus tehdään. Saat varmasti lisätietoja isännöitsijältä/hallitukselta kun teet taloyhtiölle remontti-ilmoituksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Asunto-osakeyhtiö. Saunan pesuhuneen remontti.
Kun työn teettää omana työnä, eikä yhtiön nimissä ja remontin tekee rakennusliike, jolla on VTT serfikaatti kosteuserityksen tekemiseen.
Pitääkö työ myös tarkistuttaa sertifioidulla vesieristyksen tarkastajalla.
Onko kokemusta asiasta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu