Miksi häiriköintiä suositaan?

Anonyymi

On tämäkin. Kaikki täytyy kopioida mielivaltaisten poistojen takia. Tässäkin jotain "sääntöjen vastaista". Mitähän?

Katson foorumia Matkailu / Eri tapoja matkailla / Laivamatkat ja risteilyt.

Useita aloituksia vuosilta 2005, 2006 ja 2007 nostettu tyhjänpäiväisillä kommenteilla jopa asioista, joita ei enää edes ole.

Eikö olisi parasta, että vain edellisvuotisiin voisi vastata. Vanhemmista tehdään uusi aloitus, mikäli kirjoittaja katsoo sen asialliseksi.

Lopuksi esimerkki:

28.11.2007 18:58
TALLINK SILJAN JOULULAHJA-RISTEILYLIPPUJA???

Muistaakseni ne ovat ennen tuleet jo marraskuussa vai kuinka? Minulle ei ole vielä tipahtanutpostiluukusta vai onko nekin myös "poistettujen etujen" listalla???
Onko kellään tietoa - Kiitos!

Nostovastaus:

26.01.2021 16:43

Postin toimittamana ei tullut, mutta sähköpostiin kilahti joku onneton koodi, millä ei viitsi lähteä hakemaan edes koronaa.

---

Tuskin aloittaja tuota on jaksanut odottaa 13 vuotta!

4

272

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moikka! Vanhoihin ketjuihin kommentoiminen ei ole sääntöjen vastaista.

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Niin, asiallisuuttahan ei vaalita.


      • Anonyymi

        Tuo vastaus on kuin lestadiolaisten suviseuroista.

        Itse olette rajoittaneet vanhojen viestien etsinnän 30 sivuun.
        Jos vanhan viestin nosto ei ole sääntöjen vastaista, silloin tuo rajoitteenne on.


    • Anonyymi

      Ketjun vastaukseen, missä on ilmeisen sääntöjen vastainen kirjoitus, ei tuohon kirjoitukseen pidä koskaan vastata, vaikka oma vastaus olisi kuinka hyvä tahansa. Sillä kun ylläpito poistaa tuon sääntöjen vastaisen, se poistaa samalla kaikki sen ketjun haaran kirjoitukset. Poistoja kertyy tasan yksi, vaikka haarassa olisikin useita vastauksia.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      234
      5192
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      67
      3390
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      94
      3077
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      40
      3027
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      62
      2875
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2705
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2411
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2247
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      158
      1704
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1350
    Aihe