aijjon alottaa tupakoinnin mitä merkkiä suosittelette?taikka mikä on halvin merkki
kannattaako alottaa tupakointi
15
926
Vastaukset
- Anonyymi
Mene kauppaan ja ota selvää.
"Aijjon alottaa tupakoinnin" siis mitä anteeksi. - Anonyymi
Ei kannata. Menee vaan rahat ja terveys.
- Anonyymi
paras merkki on juhla mokka tumma paahto.
- Anonyymi
Ei kannata; iho menee todella huonoksi muutaman vuoden aikana.
- Anonyymi
EI missään nimessä kannata aloittaa tupakointia. Jos olet poika, niin kärsit siitä hitosti muutaman vuoden tai vuosikymmenen kuluttua. Pienet verisuonet tukkeutuvat ja saat unohtaa neljänkympin jälkeen vahvan seisokin. Myöhemmin keuhkoahtaumatautiin kuoleminen on tuskallista koska siinä kuolee tukehyumalla jne. Sydänviat ym. tulevat. Rahaa säästyy vuosien varrella paljon,
- Anonyymi
Kyllä kannattaa aloittaa, maistuu hyvälle ja eisaakeli että aamurööki hittaa kunnolla !! Et tule katumaan, muista aamurööki juoda kahvin kera ni eihelevetti. Merkkinä suosittelen Pall Mall punainen, tai sitten kun nyt olet aloittelija niin sinuna ostaisin Pall Mall sininen askitupakkia. Olen ite polttanu jo yli 2 vuotta, iho on aivan täydellisessä kunnossa. ( kiitos lumenen puhdistus glow asian ) mutta kyllä, tietenkin se on sinun keho mutta itse suosittelen kyllä tosi vahvasti. Saa rahat kulumaan ainaki!
- Anonyymi
Ei missään nimissä kannata alottaa. Oma isäni poltti tupakkaa suurimman osan elämäänsä, kuoli kaikennäkösiin keuhkosyöpiin ja muihin vaivoihin. Tooooosi vastenmielinen tapa kuolla.
- Anonyymi
Yks sukulaispoika kuoli vähän alle 17vuotiaana pari vuotta sitten ja tupakkaa poltti ja oma isä oli se joka kaupasta haki. Sydän meni kesken koulumatkan. Sinne sydämeen oli tullut jotain minkä nimee en muista mut varmaan johtui tupakista. Tai eipä tällä yläkoulun terveystiedon tunneilta opituilla jutuilla osaa sanoo mut uskon vahvasti. Itse oon 16 ja puol vuotias poika enkä aio ikinä aloittaa tupakan polttoa.
älä ala tupakoimaa siitä ei mitään hyötyä ole eriasia jos silloin tällöin kaveri tarjoaa niin jos pakko on polttaa vedä poskareita eli ei keuhkoihin niin haitat vähenee puolella
- Anonyymi
Mene kysymään kaupasta jos kiinnostaa, siitä vaan jos haluat keuhkosyövän ja kuoleman ennen aikojaan.
- Anonyymi
Ei kannata. kerron kokemuksesta mutta jos valittavissa on hapenottokyky tai mielenterveys, niin harkitse tarkasti koska savuke rentouttaa hermoja.
- Anonyymi
Jos pelkäät elävän liian pitkään ja terveenä,niin silloin todella kannattaa harkita sitä aloittamista.
- Anonyymi
Räkämäistä limaa kertyy kokoajan suuhusi, jota joudut sylkemään kaikkialle. Terveys menee ja seisokki huononee ja lopuksi jalkojen välissä oleva on pekkää velttoa nahkaa, kun suonet tukkeutuvat ja kovettuvat eikä veri virtaa enää paisuvaisiin. Toki tähän kaikkeen kuluu vuosikymmeniä - ei siis mitään heti tapahdu. Jos haluat lyhyen elämän, niin siitä vaan sauhuttelemaan. Voit rauhassa polttaa jopa kymmenkuntakin vuotta.
- Anonyymi
Ei kannata.
- Anonyymi
Minun setä oli ennen kuolemaansa sairaalan kellarin käytävään sijoitettu, kun oli niin tukala helle. Hän valitti lääkärille, että on niin vaikea olla. Siihen lääkäri vastasi, olisit ajatellut silloin kun tupakoit.
Vaikea oli sedän loppuaika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045291Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17910827Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03190Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321525
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261490