Kokeillaan jos täällä joku osaisi vastata. 4,5 kuinen narttu pentu on ruvennut merkkailemaan ja vanhempi uros näyttää kiinnostuneen. Onko mahdollista että alkaa näin aikaisin husky/karjalankarhukoiralla?
Vastaukset 2
- Anonyymi
Paljon mahdollista. Yleensä pienet rodut aloittaa juoksut 6-8kk iässä, isommat rodut 9-12kk iässä. Uros voi kuitenkin sotkea juoksurytmiä ja sen alkamista. Pidä nyt huoli, ettei uros pääse astumaan, alle vuosikas narttu on aivan liian nuori pentuja tekemään!
Voi olla myös tulehdus. Käytä eläinläkärissä.- Anonyymi
Juuri sen takia kyselen että pitää olla todella tarkkana ettei satu vahinkoja, tarkoitus oli ainakin leikata 6kk ennen juoksuja. Pitäänee seurailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011643
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä401191Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23960Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita170796Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13760Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200695- 46689
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13657- 33590
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39588