Vakioveikkaus ja veikaus oy

Miten on mahdollista, että veikkaus oy:n annetaan ryöstää pelaajia moisella palautusprosentilla minkä tarjoavat. Eikö moinen palautusprosentti ole veikkaus oy:ltä ryöstö jonka uhreja pelaajat ovat`?

Miksi pelaajat eivät nosta asiasta meteliä? Mediat eivät uskalla asiaa käsitellä, koska veikkaus oy kestitsee niiden työntekijöitä ja yhtiö myös mainostaa mediassa isoilla rahoilla.

Naurettavinta veikkaus oy:n palautusprosentin ahneudessa ja suorastaan rikollisessa luonteessa on se, että mikäli palautusprosenttia nostettaisiin niin pelaajat pelaisivat peliä paljon enemmän ja veikkaus oy hyötyisi! Nyt veikkaus oy on vain todella todella ahne, mikä käy ilmi vakioveikkauksen palautusprosentista.

veikkaus oy:llä on näemmä oikeus tehdä laillistettu ryöstö pelaajilta vakioveikkauksessa.

4

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vakioveikkauksen palautusprosenttia tosiaankin pitäisi nostaa, on kuitenkin se kaikkein perinteisin Veikkauksen urheilupeli johon pitäisi satsata muutenkin enemmän.

      • Anonyymi

        Nyt veikkaus oy vain ryöstää pelaajat vakioveikauksessakin palautusprosentillaan! Miten ne kehtaa palauttaa niin vähän! Eikö tuosta voi jo tehdä rikosilmoituksen.


    • Anonyymi

      Minua kiinnostaisi tietää, varastaako veikkaus muutenkin kuin palautusprosentilla pelaajien rahoja. Onko siinä mitään valvontaa, kuinka voittorahoja jaetaan.

      Otetaanpa esimerkki. Tässä on voitonjako Vakio Grand pelistä tällä viikolla.
      17 oikein 1 kpl 42 147,27 €
      16 oikein 6 kpl 3 512,27 €
      15 oikein 184 kpl 79,29 €
      14 oikein 1539 kpl 15,79 €

      Mist' me tiedämme, että siellä on tosiaan ollut yksi 17 oikein tulos. Entäpä jos siellä ei ollut mitään 17 oikein tulosta. Veikkaus vain ilmoittaa niin mutta sellaista voittajaa ei ole ollenkaan vaan Veikkaus tai joku sen toimijoista pistää rahat omaan taskuunsa. Valvotaanko tällaista asiaa mitenkään.

      Kummallista on myös se, että Vakio Grand peleissä ei voi seurata päävoiton kehittymistä pelin aikana niinkuin esim. Vakio 1 aikana sitä voi seurata. Sen asian hoitaminen ei olisi mitenkään vaikeaa, itse asiassa se ratkaisu on jo olemassa, mutta se on poistettu Vakio Grand pelistä ja muutamista muista pitkistä vakio peleistä (14 tai 16 peliä).

    • Anonyymi

      Veikkaus Oy on matala-aktiivisen polittisen jätteen loppusijoituspaikka. =kaikki veikkauksen kovapalkaiset ja -bonuksiset johtajat ovat entisiä kansanedustajia ja/tai silloisen polittisen puolueensa ex-puheenjohtajia tai -sihteereitä, niinpä koska heillä veikkaus oyn johtajilla on niin muhkeat edut kuin on, niin jostainhan kaikki se raha mitä heille lapioidaan on kaivettava ja se jostain on veikkaus oyn asiakkaat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      149
      14460
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      22
      6757
    3. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      45
      6061
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      168
      5660
    5. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      312
      4437
    6. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      63
      4274
    7. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      23
      3944
    8. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3702
    9. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      29
      3617
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      69
      2703
    Aihe