Lopetan asioinnin siellä. Eivät välitä hahtuakaan siitä, että maskittomat teinit ja muutamat muutkin kulkevat polleena ristiin rastiin kaupassa. Prismasta on tullut uudistamisen myötä niin ahdas, että noita maskittomia hölmöläisiä ei pysty edes kiertämään.
Mikä siinä maksaa, ettei kauppohin saada maskipakkoa,kun se muualle saadaan?
Imatran Prisma
10
350
Vastaukset 10
- Anonyymi
Nii! Käyttäsvä ny maskia perhana! Minäki käytän. Sama maski kesät talavet! Ja massikassaki maskisuoja
- Anonyymi
Samalla hapensaanti korvataan hiilidioksiidin saannilla,ei siis ihme että ihmisten ajattelu sakkaa.
- Anonyymi
Kuuleppa juntti! Sitä pakkoa ei ole maskin käytöstä annettu. Ei ole kaupan vika tuo mitenkään. Omassa päässäsi on kyllä vikaa!!
- Anonyymi
Pakko,pakko, pakko. Perhana näitä pakon oottelijoita! Juntit niitä ei käytä. JA NIITÄ NÄYTTÄÄ RIITTÄVÄN SIELLÄ SEKÄ TÄÄLLÄ. Fiksuilla kauppiailla on maskeja laatikollinen ovensuussa!!!!
- Anonyymi
Suomessa pakon tai kiellon määrää viranomainen, ei kauppias tai kauppaketju.
Se on ihan ihmisten omaa tyhmyyttä, jos eivät kaiken saatavilla olevan tiedon jälkeenkään käytä vapaaehtoisesti suojaimia.- Anonyymi
Suomessa on näitä tyhmiä yllin kyllin. Ei näitä mitkään suositukset hetkauta! Tieto ei näköjään ymärretä, vaikka kuinka olisi saatavilla.
Onneksi on vielä kauppoja, joissa maskeja ovensuussa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on näitä tyhmiä yllin kyllin. Ei näitä mitkään suositukset hetkauta! Tieto ei näköjään ymärretä, vaikka kuinka olisi saatavilla.
Onneksi on vielä kauppoja, joissa maskeja ovensuussa.Voi hitto näitä ölleröitä, tietysti kaikki pitää saada ilmaiseksi. Nyt kun ei ollut joulunalla ilmaista puuroa ja torttuja tarjolla, eikä syksyllä makkaratarjoilua. Sitten pitäis kaupan tarjota maskit koko suvulle!
- Anonyymi
Koko korona on vaan vihervasemmiston juoni. Lääkeyhtiöt vuolee kultaa tehottomalla rokotteella.
- Anonyymi
Sinähän se varsinainen salaliittoteoreetikko olet :) ilmaston muutos, sademetsien hakkuut, sähköautot, hallituksen aiheuttama työttömyys, firmojen konkurssit mitkä on olleet valmiiksi konkurssikypsiä ja lista loputon... nämä myös on vihervassareiden salajuonia :) ai prkl!
- Anonyymi
Imatralaiset 😂😂😂
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???612692- 1191416
- 1361196
- 771124
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk891033Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku23973- 124854
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä28842- 33754
Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19715