Lopetan asioinnin siellä. Eivät välitä hahtuakaan siitä, että maskittomat teinit ja muutamat muutkin kulkevat polleena ristiin rastiin kaupassa. Prismasta on tullut uudistamisen myötä niin ahdas, että noita maskittomia hölmöläisiä ei pysty edes kiertämään.
Mikä siinä maksaa, ettei kauppohin saada maskipakkoa,kun se muualle saadaan?
Imatran Prisma
10
164
Vastaukset
- Anonyymi
Nii! Käyttäsvä ny maskia perhana! Minäki käytän. Sama maski kesät talavet! Ja massikassaki maskisuoja
- Anonyymi
Samalla hapensaanti korvataan hiilidioksiidin saannilla,ei siis ihme että ihmisten ajattelu sakkaa.
- Anonyymi
Kuuleppa juntti! Sitä pakkoa ei ole maskin käytöstä annettu. Ei ole kaupan vika tuo mitenkään. Omassa päässäsi on kyllä vikaa!!
- Anonyymi
Pakko,pakko, pakko. Perhana näitä pakon oottelijoita! Juntit niitä ei käytä. JA NIITÄ NÄYTTÄÄ RIITTÄVÄN SIELLÄ SEKÄ TÄÄLLÄ. Fiksuilla kauppiailla on maskeja laatikollinen ovensuussa!!!!
- Anonyymi
Suomessa pakon tai kiellon määrää viranomainen, ei kauppias tai kauppaketju.
Se on ihan ihmisten omaa tyhmyyttä, jos eivät kaiken saatavilla olevan tiedon jälkeenkään käytä vapaaehtoisesti suojaimia.- Anonyymi
Suomessa on näitä tyhmiä yllin kyllin. Ei näitä mitkään suositukset hetkauta! Tieto ei näköjään ymärretä, vaikka kuinka olisi saatavilla.
Onneksi on vielä kauppoja, joissa maskeja ovensuussa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on näitä tyhmiä yllin kyllin. Ei näitä mitkään suositukset hetkauta! Tieto ei näköjään ymärretä, vaikka kuinka olisi saatavilla.
Onneksi on vielä kauppoja, joissa maskeja ovensuussa.Voi hitto näitä ölleröitä, tietysti kaikki pitää saada ilmaiseksi. Nyt kun ei ollut joulunalla ilmaista puuroa ja torttuja tarjolla, eikä syksyllä makkaratarjoilua. Sitten pitäis kaupan tarjota maskit koko suvulle!
- Anonyymi
Koko korona on vaan vihervasemmiston juoni. Lääkeyhtiöt vuolee kultaa tehottomalla rokotteella.
- Anonyymi
Sinähän se varsinainen salaliittoteoreetikko olet :) ilmaston muutos, sademetsien hakkuut, sähköautot, hallituksen aiheuttama työttömyys, firmojen konkurssit mitkä on olleet valmiiksi konkurssikypsiä ja lista loputon... nämä myös on vihervassareiden salajuonia :) ai prkl!
- Anonyymi
Imatralaiset 😂😂😂
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1386305Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto705237Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213270Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1132423Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12018Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161313- 801184