Lopetan asioinnin siellä. Eivät välitä hahtuakaan siitä, että maskittomat teinit ja muutamat muutkin kulkevat polleena ristiin rastiin kaupassa. Prismasta on tullut uudistamisen myötä niin ahdas, että noita maskittomia hölmöläisiä ei pysty edes kiertämään.
Mikä siinä maksaa, ettei kauppohin saada maskipakkoa,kun se muualle saadaan?
Imatran Prisma
10
265
Vastaukset
- Anonyymi
Nii! Käyttäsvä ny maskia perhana! Minäki käytän. Sama maski kesät talavet! Ja massikassaki maskisuoja
- Anonyymi
Samalla hapensaanti korvataan hiilidioksiidin saannilla,ei siis ihme että ihmisten ajattelu sakkaa.
- Anonyymi
Kuuleppa juntti! Sitä pakkoa ei ole maskin käytöstä annettu. Ei ole kaupan vika tuo mitenkään. Omassa päässäsi on kyllä vikaa!!
- Anonyymi
Pakko,pakko, pakko. Perhana näitä pakon oottelijoita! Juntit niitä ei käytä. JA NIITÄ NÄYTTÄÄ RIITTÄVÄN SIELLÄ SEKÄ TÄÄLLÄ. Fiksuilla kauppiailla on maskeja laatikollinen ovensuussa!!!!
- Anonyymi
Suomessa pakon tai kiellon määrää viranomainen, ei kauppias tai kauppaketju.
Se on ihan ihmisten omaa tyhmyyttä, jos eivät kaiken saatavilla olevan tiedon jälkeenkään käytä vapaaehtoisesti suojaimia.- Anonyymi
Suomessa on näitä tyhmiä yllin kyllin. Ei näitä mitkään suositukset hetkauta! Tieto ei näköjään ymärretä, vaikka kuinka olisi saatavilla.
Onneksi on vielä kauppoja, joissa maskeja ovensuussa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on näitä tyhmiä yllin kyllin. Ei näitä mitkään suositukset hetkauta! Tieto ei näköjään ymärretä, vaikka kuinka olisi saatavilla.
Onneksi on vielä kauppoja, joissa maskeja ovensuussa.Voi hitto näitä ölleröitä, tietysti kaikki pitää saada ilmaiseksi. Nyt kun ei ollut joulunalla ilmaista puuroa ja torttuja tarjolla, eikä syksyllä makkaratarjoilua. Sitten pitäis kaupan tarjota maskit koko suvulle!
- Anonyymi
Koko korona on vaan vihervasemmiston juoni. Lääkeyhtiöt vuolee kultaa tehottomalla rokotteella.
- Anonyymi
Sinähän se varsinainen salaliittoteoreetikko olet :) ilmaston muutos, sademetsien hakkuut, sähköautot, hallituksen aiheuttama työttömyys, firmojen konkurssit mitkä on olleet valmiiksi konkurssikypsiä ja lista loputon... nämä myös on vihervassareiden salajuonia :) ai prkl!
- Anonyymi
Imatralaiset 😂😂😂
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard1453317Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi
Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks52854Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k132549Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂452224Uus terveysassema
Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma112131Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i242097Mitäköhän tämä koko sekosotku on ollut?
Tuskin tiedät itsekään. Ja jos luulet että en ole huomannut näitä apupoikiasi niin kyllä olen.131317- 741251
Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä
”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole161210Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!
🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S2071165