Lopetan asioinnin siellä. Eivät välitä hahtuakaan siitä, että maskittomat teinit ja muutamat muutkin kulkevat polleena ristiin rastiin kaupassa. Prismasta on tullut uudistamisen myötä niin ahdas, että noita maskittomia hölmöläisiä ei pysty edes kiertämään.
Mikä siinä maksaa, ettei kauppohin saada maskipakkoa,kun se muualle saadaan?
Imatran Prisma
10
345
Vastaukset
- Anonyymi
Nii! Käyttäsvä ny maskia perhana! Minäki käytän. Sama maski kesät talavet! Ja massikassaki maskisuoja
- Anonyymi
Samalla hapensaanti korvataan hiilidioksiidin saannilla,ei siis ihme että ihmisten ajattelu sakkaa.
- Anonyymi
Kuuleppa juntti! Sitä pakkoa ei ole maskin käytöstä annettu. Ei ole kaupan vika tuo mitenkään. Omassa päässäsi on kyllä vikaa!!
- Anonyymi
Pakko,pakko, pakko. Perhana näitä pakon oottelijoita! Juntit niitä ei käytä. JA NIITÄ NÄYTTÄÄ RIITTÄVÄN SIELLÄ SEKÄ TÄÄLLÄ. Fiksuilla kauppiailla on maskeja laatikollinen ovensuussa!!!!
- Anonyymi
Suomessa pakon tai kiellon määrää viranomainen, ei kauppias tai kauppaketju.
Se on ihan ihmisten omaa tyhmyyttä, jos eivät kaiken saatavilla olevan tiedon jälkeenkään käytä vapaaehtoisesti suojaimia.- Anonyymi
Suomessa on näitä tyhmiä yllin kyllin. Ei näitä mitkään suositukset hetkauta! Tieto ei näköjään ymärretä, vaikka kuinka olisi saatavilla.
Onneksi on vielä kauppoja, joissa maskeja ovensuussa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on näitä tyhmiä yllin kyllin. Ei näitä mitkään suositukset hetkauta! Tieto ei näköjään ymärretä, vaikka kuinka olisi saatavilla.
Onneksi on vielä kauppoja, joissa maskeja ovensuussa.Voi hitto näitä ölleröitä, tietysti kaikki pitää saada ilmaiseksi. Nyt kun ei ollut joulunalla ilmaista puuroa ja torttuja tarjolla, eikä syksyllä makkaratarjoilua. Sitten pitäis kaupan tarjota maskit koko suvulle!
- Anonyymi
Koko korona on vaan vihervasemmiston juoni. Lääkeyhtiöt vuolee kultaa tehottomalla rokotteella.
- Anonyymi
Sinähän se varsinainen salaliittoteoreetikko olet :) ilmaston muutos, sademetsien hakkuut, sähköautot, hallituksen aiheuttama työttömyys, firmojen konkurssit mitkä on olleet valmiiksi konkurssikypsiä ja lista loputon... nämä myös on vihervassareiden salajuonia :) ai prkl!
- Anonyymi
Imatralaiset 😂😂😂
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6252389Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,291187- 1091138
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki101026- 93925
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101875Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?93795Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759- 64741
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e229653