sierrako?

suppo

Paljonko kannattaisi maksaa 84´ 1.6 laser sierrasta? Kori on ruosteeton ja lommoton. Ainut vika on väljä nokka-akseli. uusi tulee mukaan. Kilometreistä ei ole tietoa.

3

471

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asentaja

      Laserit tais muuten tulla vähän myöhemmin. Noita Sierroja saa johonkin 3500-5500,- kantturoilla. Autohan on ihan kelpo. Vanha OHC- kone on patarautaa. puoli miljoonaa ajaa hyvin helposti. Ruostumispaikat taitaa olla ovipellit ja takaluukun pohja. Kun vettä tuppaa valoista valumaan pohjalle. Mut se nokka-akseli. Jos se kolisee pyöriessään, ei pelkkä akselin vaihto auta. Vika on silloin kuluneissa laakereissa. Ei tosin paljoa maksa, mutta vaihtoon pitää väsätä sopiva putki. Useammin tuossa iässä OHC:n kansi kolisee, koska lyijytön bensa on kuluttanut venttiilien istukat niin alas, että säätövara on loppu. Ja tuolloin nostajat kolisee nokkiin osuessaan. Uusia kansia saa romarilta parilla sadalla.
      Muista vaihtaa kuuluisa nokkahihna...

      • suppo

        Se on Laser, mutta vuosiluku voipi heittää. Hinta kuulemma 2000-3000mk. Nokka-akseli on väljä -> ei jaksaa vetää. Muuta vikaa ei kuulemma ole. Pitää käydä kattomassa. Varsinki jos on kaksilla renkailla, niin siitä saa helposti omat pois vaikka myy heti korjauksen jälkeen.


      • Tyhmä
        suppo kirjoitti:

        Se on Laser, mutta vuosiluku voipi heittää. Hinta kuulemma 2000-3000mk. Nokka-akseli on väljä -> ei jaksaa vetää. Muuta vikaa ei kuulemma ole. Pitää käydä kattomassa. Varsinki jos on kaksilla renkailla, niin siitä saa helposti omat pois vaikka myy heti korjauksen jälkeen.

        Mitä tarkoittaa että nokka-akseli on väljä????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      2017
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1490
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1279
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      72
      1127
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      230
      1112
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1054
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      991
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      237
      938
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      906
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe