Hennaan tulossa kivimurskaamo

Eiköhän tuo tapa koko Hennan...Kuka helvetti sinne kivipölyn sekaan haluaa muuttaa
12112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tuskin tulee murskaamoa vaan ompi taas jonkun keksimä juttu.

Äänestä

Sinnehän aseman lähelle hiekkamonttujen suuntaan. Valtuusto jo äänestänyt ja hyväksynyt. Tänään viimeinen valituspäivä-

Äänestä

Eikä se murska ole ainoa haittatekijä. Se tuo myös rekkaliikennettä alueelle.
Sitten jos kyseessä kalliomurska jossa porataan ja räjäytetään haitat on moninkertaisia. Se kallioporaus synnyttää melua. SE on kova pauhu kun iso poravaunu alkaa painaa reikää peruskallioon, se ääni kulkee kallioita pitkin.
Sitten räjäyttäminen pitää kovaa ääntä ja tärinä haitta päälle.
Sanovatten että " Kaikki nämä haitat on hallittavissa jne" Mutta kyllä sellainen toiminta aiheuttaa merkittävää haittaa lähialueelle.

Raksa-Rane I Mersumies

Äänestä

Henna oli kuolleena syntynyt ajatus samana päivänä kun se esitettiin.

Äänestä

Hennaa ei tuollainen koske. Feikki uutinen. Kyllä me Kokoomuksessa tiedetään asia.

Äänestä

Siellähän se yks "isontalon ukko" huhdanojantien varrella laittanut asian vireelle jotta isin pikku-pojat pääsee leikkimään rekkamiestä kun ei nyt muutakaan osaa tehdä...
10v sopimusta siellä ollaan tekemässä. Onnea vaan kaikille jotka siellä asustelee...
Aivan käsittämätön päätös valtuustolta. Eikö ne tajua että hennan kiinnostus tuon jälkeen NOLLA.!!

Äänestä

No totta tuo sora hanke kyllä on mutta totta sekin, että ei tuolla ole mitään tekemistä Hennan lopun kanssa.

Äänestä
  • Hennan loppu häämöttää ja sen tietää päättäjätkin. Siitä syystä Hennan suunnalla harjoitettakoon elinkeinotoimintaa olkoon vaikka murskausurakointia.

    Äänestä

Oikeastaan on hyvä että nain saadaa sora liikennettä Hennan bulevartille. Muuten siellä on hiljasta.

Äänestä
  • Juu ja sitten soraautot voi paluu kuormassa tuoda multaa hennan siirtolan puutarhalle. Hyvä juttu.

    Äänestä

Onko ely-keskus ja ympäristökeskus myöntäneet luvat.Kyllä se siitä lähtee kun lupaa haetaan oikein ehdoin.
Niin täyttymys on selviö.Myönnetään.

Äänestä

Ne on normaalia tyhmempiä täällä päin. Jos et usko niin mene katselemaan vaikka avanto saunaan jossa yli 25 henkilöä yhtäaikaa. Onneksi itsen pärjään ilman saunaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eiköhän tuo tapa koko Hennan...Kuka helvetti sinne kivipölyn sekaan haluaa muuttaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu