Stena Scandica ja Stena Baltica Ventspils-Nynäshamn reitille

Anonyymi

Stena Scandica (ent. Stena Lagan) ja myöhemmin Stena Balticaksi ristittävä Stena Mersey saavat 36 metrin jatkopalat, jonka jälkeen ne asetetaan Ventspilsin ja Nynäshamnin väliselle reitille.

Pituutta laivoille tulee 222 metriä, ja hyttejä on 200, matkustajapaikkoja 970 ja varsinaisella autokannella kaistametrejä 2875, ja lisäksi toinen autokansi matalille henkilöautolle. Aikaisempaan verrattuna rahtikapasiteetti nousee 30 prosenttia.

7

138

    Vastaukset

    • Anonyymi

      Millaisessa änkyrässä pitää olla, jotta tällaisia satuja keksitään?

      • Anonyymi

        Tehty ilmianto: Seksuaalinen tai väkivaltainen sisältö
        Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.


      • Anonyymi

        Kukaan muu kuin sinä ei ole täällä moisesta säädyttömyydestä puhunut. Joten itsepä tuon parhaiten tiedät.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lisäksi tuo on myös suojaamaton http-yhteys. Ei kannata ainakaan luottokortin tietoja naputella sinne.

        Mitä siellä on myytävänä ??


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      115
      11448
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      141
      4332
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      117
      4082
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      451
      4024
    5. 61
      3606
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      54
      2828
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      19
      2541
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2039
    9. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      44
      1675
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1612
    Aihe