Ei enää lähdetä mihinkään baareihin perseilemään ja saamaan koronaa.
Nyt olette saaneet nauttia siitä kuuluisasta vapaudesta ja miten kävi??
Kannattaisiko uskoa nyt vihdoin ja viimein.
Ja ei , siitä ei tule mitään lauma immuniteettia.
Ei ole tarkoitus loukata ketään mutta harmittaa nuorison puolesta.
Jospa se nuoriso nyt ymmärtäisi pysyä kotona
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kommuunissa hymy on herkässä onhan heillä avaruuskakkuja kelpaisi mummollekin
- Anonyymi
Syyte kaikille tapon tai sairauden aiheuttamisesta,muuta ei tarvi. Lakia on rikottu.siitä tulee sanktio. Kaikki muutkin noudattaa lakia. Ääliöitä löytyy aina.
- Anonyymi
Paras ase koronaa ja muita uhkaavia kulkutauteja vastaan on Suomen muuttaminen kristilliseksi kansallisvaltioksi, jossa rajat ovat pääsääntöisesti kiinni.
- Anonyymi
Jyväskylän koronakurimus jatkuu: Maanantain lopullinen tartuntalukema oli 19
Rehtori: ”Ovatko vapaa-ajan riennot ja opiskelijabileet sen arvoiset, että ihmisiä sairastuu ja terveydenhuolto kuormittuu...”
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1248236Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4317388SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2145634Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374570Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en834547Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1034428Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104132Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03810Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p62916Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132680