Hei,
Jos joku tietää hyviä ja luetettavia nettikauppoja mistä voi ostaa jousipyssyn(vastakaari tai joku samankaltainen, ei kuitenkaan taljajousta).
Niin voisiko joku kertoa nettikauppojen nimiä.
Jos jotakin kiinnostaa niin ihan harjoittelu käyttöön olisi tulossa.
Jousiammunta
1
104
Vastaukset
- Anonyymi
OAK (mongo) 30lbs jousella sormet kestää 20 min verrytellä. Kelpo peli satasen luokassa.
Parhaat nuolet Köyhäälijälle.... linkboy Arcery Carbon spin 700 turkey sulalla... E-bay suoruus /- ,003mm.
Kaikenmoisia on,,
Nuolla minäkin osun, nuolet on liki taikuutta,, vastakaari 60 inc 30lbs jouselle spin 700 on passeli 500 on liian painava runko muovinen sulka sopii vain karvahylylle/taljajouselle.
Korjasin joskus USA spin 630 nuolen Nokin liimalla Nyt ampuu 0,7 m sinne tänne pahasti kiertäen rupesin ihmetteleen kun yksi aina karkaa aivan pieleen...
Suosittelen kyllä nuota "naisten" jousia sormille ottaa jäykemmät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1184907Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2233914Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371394
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741384En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5861279- 531165