Taas yksi hoivaajasukupuolinen hoivasi lapsensa ja itsensä hengiltä varastamillaan lääkkeillä. Tällä kertaa ei sentään ole toivottavasti ylihoivannut potilaita.
"Oulun poliisi kertoo, että muhoslaisessa perheessä tapahtuneet epäillyt lapsimurhat tehtiin lääkkeillä.
Iltalehti kertoi aiemmin, että teosta epäillyllä keski-ikäisellä naisella oli sairaanhoitajan ammattioikeudet. Poliisi vahvistaa asian tiedotteessaan."
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/7f423e88-522c-414b-92a6-d455f68eb1dd
Sisar hento valkoinen
2
173
Vastaukset
- Anonyymi
Hakeutuukohan sairaanhoitajiksi tuollaisia huumaavien lääkkeiden takia, sarjamurhaajat ainakin murhanhimosta, mutta todennäköisesti käyttävät myös varastamiaan lääkkeitä. Nuo lääkevarkaudet yleisiä omaan käyttöön ja myytäväksi, usein jää potilaat sitten ilman.
- Anonyymi
Taas on yksi hoivannut vähän liikaa, potilas kuoli. Ihmeesti näitä riittää.
"Syyttäjä vaatii 58-vuotiaalle lähihoitajalle rangaistusta potilaaseen kohdistuneesta taposta. Epäilty teko tapahtui Helsingissä 1–2.1.2020. Epäilty teko tapahtui yksityisasunnossa.
Lähihoitaja on ollut tutkintavankeudessa, josta hänet vapautettiin vuodenvaihteessa. Syytteen saanut nainen on ollut myös mielentilatutkimuksessa, jonka lopputulos ei ole vielä julkista."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007781022.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 487946
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1055844Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593869Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu913839- 983579
- 553223
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod753202Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint342578IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2232353- 521708